2018-07-17 20:23

CM 2018: Belgia, VICTORIE spectaculoasă în fața Tunisiei. REZUMAT video

|  17:27

Belgia a oferit o adevrata lectie de fotbal, sambata, in fata reprezentativei Tunisiei. Europenii s-au impus cu un categoric 5-2 la capatul celui mai spectaculos meci de la Mondialul rusesc.

Intalnirea disputata la Moscova a inceput perfect pentru microbisti, Eden Hazard marcand dintr-un penalti obtinut tot de el.Zece minute mai tarziu, Romelu Lukaku a dus scorul la 2-0 din pasa lui Mertens, insa imediat tunisienii au reusit sa reduca din diferenta dupa golul lui Bronn.A urmat o perioada neagra pentru selectionerul africanilor, doi jucatori accidentandu-se si fiind inlocuiti inca din prima repriza, Lukaku marcand golul trei in prelungirile reprizei, dupa o gafa mare a aparatorilor tunisieni.Partea secunda a fost la fel de spectaculoasa, Hazard reusind "dubla" inainte de recitalul lui Batshuay. Atacantul imprumutat de Chelsea la Dortmund a ratat trei ocazii uriase pentru ca apoi sa inscrie din centrarea lui Tielemans.Tunisienii, care au evoluat destul de deschis in aceasta disputa, au "inchis tabela" la ultima faza a partidei.Belgia reuseste sa obtina calificarea in optimile de finala dupa numai doua meciuri, in timp ce Tunisia isi face bagajele si se pregateste de plecarea acasa, conform Ziare.com.

Ultima modificare in data de :2018-06-23

TAGURI: campionat mondial, fotbal, belgia, tunisia, rezumat video

LEVST.
23 Iun 2018

Monarhie contra republica: Scor CINCI la DOI! OF, OF !
LEVST.
23 Iun 2018

adica o tarisoara ( Belgia) de peste 5 ori mai mica ca si Tunisia, INSA cu populatie sensibil egala, deasemeni nici pe departe cu resursele naturale si conditiile climatice ale Tunisiei, INSA cu o forta de munca dintre cele mai productive, din intreaga lume... Asta face diferenta, educatia , educatia in toate si in orice, iar educatia porneste de la primul dascal al tarii, pe care daca tot il schimbi( sau si mai "bine", aduci doar substitute), ametesti bietii elevi...
LEVST.
24 Iun 2018

Anglia- Panama , 6-1! -si asta doar in 46 minute... Cel putin Panama s-a facut de panarama cu master of masters si nu cu oricine...