2018-11-18 12:21

CM 2018: Danemarca și Australia, meci EGAL în Grupa C. REZUMAT video

|  17:36

Danemarca si Australia au remizat, scor 1-1, intr-o partida destul de placuta de la Cupa Mondiala. Este un rezultat care ii avantajeaza pe nordici, acestia avand sanse mari de calificare in optimi.

Partida a inceput foarte bine pentru danezi, care au deschis scorul inca din minutul 7, prin superstarul Christian Eriksen.Australienii au incercat sa dea o replica, insa atacurile lor au fost cumva lipsite de consistenta, fiind anihilate relativ usor.Asta pana in minutul 36, atunci cand, ajutat de tehnologia video, arbitrul a acordat corect un penalti pentru "canguri", iar Jedinak a transformat fara probleme.A urmat o partida spectaculoasa, cu ocazii de ambele parti si chiar daca nu s-a mai inscris jocul a fost placut.Danemarca a incercat sa faca un joc de posesie, cu faze elaborate, in timp ce australienii au fost mai pragmatici, incercand sa loveasca pe contre rapide.In ciuda unor ocazii pe alocuri mari, nimeni nu a mai inscris si, cu 4 puncte in doua meciuri, Danemarca a luat o optiune serioasa pentru calificare, in timp ce Australia spera sa fie ajutata de jocul rezultatelor. relatează Ziare.com.

Ultima modificare in data de :2018-06-21

TAGURI: campionat mondial, danemarca, australia, meci egal, grupa c, rezumat video