2018-09-21 11:04

CM 2018: Nigeria ÎNVINGE Islanda și păstrează șanse la calificare. REZUMAT video

|  20:30

Nigeria a reintrat in calculele calificarii din Grupa D dupa ce a reusit sa treaca destul de clar de revelatia Islanda. "Vulturii" s-au impus cu scorul de 2-0 dupa o repriza secunda de vis.

Duelul dintre cele doua formatii a fost privit mai mult prin prisma sanselor Argentinei de a ramane in ecuatia calificarii in optimi, echipa lui Messi fiind avantajata de o remiza.Si parea ca ne indreptam spre remiza dupa o prima repriza cuminte si foarte saraca in ocazii.Lucrurile s-au schimbat in partea secunda, atunci cand nigerienii au iesit la joc si au inceput sa puna probleme serioase.Musa a deschis scorul in minutul 49, punctand cu un sut superb din interiorul careului, dupa un contraatac ce a durat numai 12 secunde!Acelasi Musa a lovit bara transversala cu 20 de minute inainte de final, pentru ca apoi sa duca scorul la 2-0 dupa o actiune personala foarte buna.In fine, islandezii au avut sansa golului in minutul 80, insa vedeta Sigurdsson a sutat peste poarta.Cu cele 3 puncte castigate astazi, Nigeria urca pe locul 2 in Grupa D si se va lupta cu Argentina lui Messi in meci direct pentru calificarea in optimi, scrie Ziare.com.

Ultima modificare in data de :2018-06-22