2018-11-18 12:17

CM 2018: Rusia, VICTORIE spectaculoasă în fața Egiptului. REZUMAT video

|  23:07

Rusia marchează a doua victorie la Campionatul Mondial după un 3-1 în meciul cu Egipt din etapa a doua a Grupei A de la Cupa Mondiala din 2018.

După o primă repriză săracă în ocazii pentru ambele echipe, partea a doua a meciului a adus o avalanșă de goluri. Startul a fost dat în minutul 47 când Fathi isi trimite mingea in propria poarta dupa un sut de la distanta ratat al lui Zobnin și punctează pentru Rusia.

Minutul 59 aduce cel de-al doilea gol Rusiei când Cheryshev marcheaza cu un sut din 8 metri, dupa o centrare perfecta a lui Fernandes.

Șansele Rusiei cresc simțitor în grupă după golul cu numărul 3 din minutul 62 când Dzyuba se descurca foarte bine in careul africanilor si-l invinge apoi pe El Shenawy cu un sut plasat.

În minutul 73 Arbitrul arata punctul cu var dupa ce consulta VAR-ul pentru o tinere in careu a lui Zobnin la Salah. Același Salah executa si transforma cu siguranta lovitura de la 11 metri, marcând golul de onoare al egiptenilor.

În acest moment, Rusia a acumulat deja 6 puncte în grupa A și are mari șanse de calificare în optimi.

Ultima modificare in data de :2018-06-20