2018-09-23 19:21

Efectul RONALDO. Asistență ȘOC pe Santiago Bernabeu la prima etapă din La Liga

|  14:16

Real Madrid a debutat cu dreptul în noul sezon din La Liga, 2-0 pe teren propriu cu Getafe, prin marcate de Daniel Cravajal, în minutul 20, şi Gareth Bale, în minutul 51.

Acesta a fost primul meci al Realului în campionat, după mulți ani, fără starul Cristiano Ronaldo, plecat la Juventus în această vară. Absenţa de pe teren a atacantului lusitan a făcut ravagii tribune, acolo unde, după aproape un deceniu, au fost prezenţi doar 48.466 de fani, într-o arenă care are o capacitate de 81.000 de locuri.

O audienţă atât de slabă nu s-a mai înregistrat din ultima etapă a sezonului 2008/2009, când echipa venea după o serie de cinci înfrângeri, începută de un 2-6 cu Barcelona. Iar Ronaldo a venit la Real în vara anului 2009.

Ultima modificare in data de :2018-08-20

TAGURI: efect ronaldo, asistenta, spectatori, la liga, santiago bernabeu