Începe BALUL. Programul, loturile şi televizările CAMPIONATULUI MONDIAL din Rusia
2018-08-18 03:46


Începe BALUL. Programul, loturile şi televizările CAMPIONATULUI MONDIAL din Rusia

 |  16:45
Începe BALUL. Programul, loturile şi televizările CAMPIONATULUI MONDIAL din Rusia

Campionatul Mondial de fotbal va debuta joi cu partida din Grupa A dintre ţara gazdă, Rusia, şi Arabia Saudită, programată să înceapă de la ora 18:00 (ora României). Meciul se va disputa la Moscova, pe arena Lujniki, şi va fi precedat de ceremonia de deschidere a CM 2018.

Cele mai bune 32 de echipe din lume, printre care, normal, România nu se mai află de foarte mulţi ani, se vor duela între 14 iunie şi 15 iulie, în Rusia, pentru trofeul suprem. Vom avea parte de 64 de meciuri, care se vor disputa pe 12 stadioane din Rusia.

Grupa A

Rusia Arabia Saudită Egipt Uruguay 14 iunie, ora 18:00 - Rusia - Arabia Saudită (Moscova, Lujniki) 15 iunie, ora 15:00 - Egipt - Uruguay (Ekaterinburg) 19 iunie, ora 21:00 - Rusia - Egipt (Sankt Petersburg) 20 iunie, ora 18:00 - Uruguay - Arabia Saudită (Rostov-pe-Don) 25 iunie, ora 17:00 - Uruguay - Rusia (Samara) 25 iunie, ora 17:00 - Arabia Saudită - Egipt (Volgograd) Grupa B

Portugalia Spania Maroc Iran 15 iunie, ora 18:00 - Maroc - Iran (Sankt Petersburg) 15 iunie, ora 21:00 - Portugalia - Spania (Soci) 20 iunie, ora 15:00 - Portugalia - Maroc (Moscova, Lujniki) 20 iunie, ora 21:00 - Iran - Spania (Kazan) 25 iunie, ora 20:00 - Spania - Maroc (Kalinigrad) 25 iunie, ora 20:00 - Iran - Portugalia (Saransk) Grupa C

Franţa Australia Peru Danemarca 16 iunie, ora 13:00 - Franţa - Australia (Kazan) 16 iunie, ora 17:00 - Peru - Danemarca (Saransk) 21 iunie, ora 15:00 - Franţa - Peru (Ekaterinburg) 21 iunie, ora 18:00 - Danemarca - Australia (Samara) 26 iunie, ora 17:00 - Danemarca - Franţa (Moscova, Lujniki) 26 iunie, ora 17:00 - Australia - Peru (Soci) Grupa D

Argentina Islanda Croaţia Nigeria 16 iunie, ora 16:00 - Argentina - Islanda (Moscova, Spartak) 16 iunie, ora 22:00 - Croaţia - Nigeria (Kalinigrad) 21 iunie, ora 21:00 - Argentina - Croaţia (Novgorod) 22 iunie, ora 18:00 - Nigeria - Islanda (Volgograd) 26 iunie, ora 21:00 - Islanda - Croaţia (Rostov) 26 iunie, ora 21:00 - Nigeria - Argentina (Sankt Petersburg) Grupa E

Brazilia Elveţia Costa Rica Serbia 17 iunie, ora 15:00 - Costa Rica - Serbia (Samara) 17 iunie, ora 21:00 - Brazilia - Elveţia (Rostov) 22 iunie, ora 15:00 - Brazilia - Costa Rica (Sankt Petersburg) 22 iunie, ora 21:00 - Serbia - Elveţia (Kalinigrad) 27 iunie, ora 21:00 - Serbia - Brazilia (Moscova, Spartak) 27 iunie, ora 21:00 - Elveţia - Costa Rica (Novgorod) Grupa F

Germania Mexic Suedia Coreea de Sud 17 iunie, ora 18:00 - Germania - Mexic (Moscova, Lujniki) 18 iunie, ora 15:00 - Suedia - Coreea de Sud (Novgorod) 23 iunie, ora 18:00 - Germania - Suedia (Soci) 23 iunie, ora 21:00 - Coreea de Sud - Mexic (Rostov) 27 iunie, ora 17:00 - Mexic - Suedia (Ekaterinburg) 27 iunie, ora 17:00 - Coreea de Sud - Germania (Kazan) Grupa G

Belgia Panama Tunisia Anglia 18 iunie, ora 18:00 - Belgia - Panama (Soci) 18 iunie, ora 21:00 - Tunisia - Anglia (Volgograd) 23 iunie, ora 15:00 - Belgia - Tunisia (Moscova, Spartak) 24 iunie, ora 15:00 - Anglia - Panama (Novgorod) 28 iunie, ora 21:00 - Anglia - Belgia (Kalinigrad) 28 iunie, ora 21:00 - Panama - Tunisia (Saransk) Grupa H

Polonia Senegal Columbia Japonia 19 iunie, ora 15:00 - Polonia - Senegal (Moscova, Spartak) 19 iunie, ora 18:00 - Columbia - Japonia (Saransk) 24 iunie, ora 18:00 - Japonia - Senegal (Ekaterinburg) 24 iunie, ora 21:00 - Polonia - Columbia (Kazan) 28 iunie, ora 17:00 - Senegal - Columbia (Volgograd) 28 iunie, ora 17:00 - Japonia - Polonia (Samara)

Începe BALUL. Programul, loturile şi televizările CAMPIONATULUI MONDIAL din Rusia
zoom
Program TV (TVR 1,TVR HD,TVR 2)

Faza grupelor

14 iunie, ora 18:00 - Rusia - Arabia Saudită (Moscova, Lujniki) - TVR 1, TVR HD 15 iunie, ora 15:00 - Egipt - Uruguay (Ekaterinburg) - TVR 1, TVR HD 15 iunie, ora 18:00 - Maroc - Iran (Sankt Petersburg) - TVR 1, TVR HD 15 iunie, ora 21:00 - Portugalia - Spania (Soci) - TVR 1, TVR HD 16 iunie, ora 13:00 - Franţa - Australia (Kazan) - TVR 1, TVR HD 16 iunie, ora 16:00 - Argentina - Islanda (Moscova, Spartak) - TVR 1, TVR HD 16 iunie, ora 19:00 - Peru - Danemarca (Saransk) - TVR 1, TVR HD 16 iunie, ora 22:00 - Croaţia - Nigeria (Kalinigrad) - TVR 1, TVR HD 17 iunie, ora 15:00 - Costa Rica - Serbia (Samara) - TVR 1, TVR HD 17 iunie, ora 18:00 - Germania - Mexic (Moscova, Lujniki) - TVR 1, TVR HD 17 iunie, ora 21:00 - Brazilia - Elveţia (Rostov) - TVR 1, TVR HD 18 iunie, ora 15:00 - Suedia - Coreea de Sud (Novgorod) - TVR 1, TVR HD 18 iunie, ora 18:00 - Belgia - Panama (Soci) - TVR 1, TVR HD 18 iunie, ora 21:00 - Tunisia - Anglia (Volgograd) - TVR 1, TVR HD 19 iunie, ora 15:00 - Polonia - Senegal (Moscova, Spartak) - TVR 1, TVR HD 19 iunie, ora 18:00 - Columbia - Japonia (Saransk) - TVR 1, TVR HD 19 iunie, ora 21:00 - Rusia - Egipt (Sankt Petersburg) - TVR 1, TVR HD 20 iunie, ora 15:00 - Portugalia - Maroc (Moscova, Lujniki) - TVR 1, TVR HD 20 iunie, ora 18:00 - Uruguay - Arabia Saudită (Rostov-pe-Don) - TVR 1, TVR HD 20 iunie, ora 21:00 - Iran - Spania (Kazan) - TVR 1, TVR HD 21 iunie, ora 15:00 - Franţa - Peru (Ekaterinburg) - TVR 1, TVR HD 21 iunie, ora 18:00 - Danemarca - Australia (Samara) - TVR 1, TVR HD 21 iunie, ora 21:00 - Argentina - Croaţia (Novgorod) - TVR 1, TVR HD 22 iunie, ora 15:00 - Brazilia - Costa Rica (Sankt Petersburg) - TVR 1, TVR HD 22 iunie, ora 18:00 - Nigeria - Islanda (Volgograd) - TVR 1, TVR HD 22 iunie, ora 21:00 - Serbia - Elveţia (Kalinigrad) - TVR 1, TVR HD 23 iunie, ora 15:00 - Belgia - Tunisia (Moscova, Spartak) - TVR 1, TVR HD 23 iunie, ora 18:00 - Germania - Suedia (Soci) - TVR 1, TVR HD 23 iunie, ora 21:00 - Coreea de Sud - Mexic (Rostov) - TVR 1, TVR HD 24 iunie, ora 15:00 - Anglia - Panama (Novgorod) - TVR 1, TVR HD 24 iunie, ora 18:00 - Japonia - Senegal (Ekaterinburg) - TVR 1, TVR HD 24 iunie, ora 21:00 - Polonia - Columbia (Kazan) - TVR 1, TVR HD 25 iunie, ora 17:00 - Uruguay - Rusia (Samara) - TVR 1, TVR HD 25 iunie, ora 17:00 - Arabia Saudită - Egipt (Volgograd) - TVR 2 25 iunie, ora 21:00 - Spania - Maroc (Kalinigrad) - TVR 1, TVR HD 25 iunie, ora 21:00 - Iran - Portugalia (Saransk) - TVR 2 26 iunie, ora 17:00 - Danemarca - Franţa (Moscova, Lujniki) - TVR 1, TVR HD 26 iunie, ora 17:00 - Australia - Peru (Soci) - TVR 2 26 iunie, ora 21:00 - Islanda - Croaţia (Rostov) - TVR 1, TVR HD 26 iunie, ora 21:00 - Nigeria - Argentina (Sankt Petersburg) - TVR 2 27 iunie, ora 17:00 - Mexic - Suedia (Ekaterinburg) - TVR 2 27 iunie, ora 17:00 - Coreea de Sud - Germania (Kazan) - TVR 1, TVR HD 27 iunie, ora 21:00 - Serbia - Brazilia (Moscova, Spartak) - TVR 1, TVR HD 27 iunie, ora 21:00 - Elveţia - Costa Rica (Novgorod) - TVR 2 28 iunie, ora 17:00 - Senegal - Columbia (Volgograd) - TVR 2 28 iunie, ora 17:00 - Japonia - Polonia (Samara) - TVR 1, TVR HD 28 iunie, ora 21:00 - Anglia - Belgia (Kalinigrad) - TVR 1, TVR HD 28 iunie, ora 21:00 - Panama - Tunisia (Saransk) - TVR 2 Optimi de finală

30 iunie, ora 17:00 - locul 1 grupa C - locul 2 grupa D (Kazan) - TVR 1, TVR HD 30 iunie, ora 21:00 - locul 1 grupa A - locul 2 grupa B (Soci) - TVR 1, TVR HD 1 iulie, ora 17:00 - locul 1 grupa B - locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki) - TVR 1, TVR HD 1 iulie, ora 21:00 - locul 1 grupa D - locul 2 grupa C (Novgorod) - TVR 1, TVR HD 2 iulie, ora 17:00 - locul 1 grupa E - locul 2 grupa F (Samara) - TVR 1, TVR HD 2 iulie, ora 21:00 - locul 1 grupa G - locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don) - TVR 1, TVR HD 3 iulie, ora 17:00 - locul 1 grupa F - locul 2 grupa E (Sankt Petersburg) - TVR 1, TVR HD 3 iulie, ora 21:00 - locul 1 grupa H - locul 2 grupa G (Moscova, Spartak) - TVR 1, TVR HD Sferturi de finală

6 iulie, ora 17:00 - câştigătoarea meciului 1 din optimi - câştigătoarea meciului 2 din optimi (Novgorod) - TVR 1, TVR HD 6 iulie, ora 21:00 - câştigătoarea meciului 6 din optimi - câştigătoarea meciului 5 din optimi (Kazan) - TVR 1, TVR HD 7 iulie, ora 17:00 - câştigătoarea meciului 8 din optimi - câştigătoarea meciului 7 din optimi (Samara) - TVR 1, TVR HD 7 iulie, ora 21:00 - câştigătoarea meciului 3 din optimi - câştigătoarea meciului 4 din optimi (Soci) - TVR 1, TVR HD Semifinale

10 iulie, ora 21:00 - câştigătoarea meciului 2 din sferturi - câştigătoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg) - TVR 1, TVR HD 11 iulie, ora 21:00 - câştigătoarea meciului 4 din sferturi - câştigătoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki) - TVR 1, TVR HD Finala mică

14 iulie, ora 17:00 - echipa învinsă în semifinala 1 - echipa învinsă în semifinala 2 (Sankt Petersburg) - TVR 1, TVR HD Finala mare

15, iulie, ora 18:00 - câştigătoarea semifinalei 1 - câştigătoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki) - TVR 1, TVR HD Loturi CM 2018  

Grupa A

RUSIA Portari: Igor Akinfeev (TSKA Moscova), Vladimir Gabulov (Club Brugge), Andrey Lunev (Zenit St Petersburg). Fundaşi: Vladimir Granat, Fedor Kudryashov (ambii Rubin Kazan), Ilya Kutepov (Spartak Moscova), Andrey Semenov (Akhmat Grozny), Sergei Ignashevich, Mario Fernandes (ambii TSKA Moscova), Igor Smolnikov (Zenit St Petersburg). Mijlocaşi: Yuri Gazinskiy (Krasnodar), Aleksandr Golovin, Alan Dzagoev (ambii TSKA Moscova), Aleksandr Erokhin, Yuri Zhirkov, Daler Kuzyaev (toti Zenit St Petersburg), Roman Zobnin, Alexsandr Samedov (ambii Spartak Moscova), Anton Miranchuk (Lokomotiv Moscova), Denis Cheryshev (Villarreal). Atacanţi: Artem Dzyuba (Arsenal Tula), Aleksey Miranchuk (Lokomotiv Moscova), Fedor Smolov (Krasnodar).

ARABIA SAUDITĂ Portari: Mohammed Alowais, Yasser Almosailem (ambii Al Ahli), Abdullah Almuaiouf (Al Hilal). Fundaşi: Mansoor Alharbi (Al Ahli), Yasser Alshahrani, Mohammed Alburyak (ambii Al Hilal), Motaz Hawsawi (Al Ahli), Osama Hawsawi (Al Hilal), Omar Othman (Al Nassr), Ali Albulayhi (Al Hilal). Mijlocaşi: Abdullah Alkhaibari (Al Shabab), Abdulmalek Alkhaibri, Abdullah Otayf (ambii Al Hilal), Taiseer Aljassam, Hussain Almoqahwi (ambii Al Ahli), Salman Alfaraj, Mohamed Kanno (ambii Al Hilal), Hatan Bahbir (Al Shabab), Salem Aldawsari (Al Hilal), Yahia Alshehri (Al Nassr). Atacanţi: Mohammed Alsahlawi (Al Nassr), Muhannad Asiri (Al Ahli), Fahad Almuwtotiad (Al Ittihad).

EGIPT Portari: Essam El Hadary (Al Taawoun), Mohamed El-Shennawy, Sherif Ekramy (ambii Al Ahly). Fundaşi: Ahmed Fathi, Saad Samir, Ayman Ashraf (toti Al Ahly), Mahmoud Hamdy (Zamalek), Mohamed Abdel-Shafy (Al Fateh), Ahmed Hegazi (West Brom), Ali Gabr (Zamalek), Ahmed Elmohamady (Aston Villa), Omar Gaber (Los Angeles FC). Mijlocaşi: Tarek Hamed, (Zamalek), Abdtotiah Said (Al Ahli), Sam Morsy (Wigan Athletic), Mohamed Elneny (Arsenal), Ramadan Sobhi (Stoke City), Mahmoud Hassan (Kasimpasa). Atacanţi: Mohamed Salah (Liverpool), Marwan Mohsen (Al Ahly), Shikabala (Zamalek), Amr Warda (Atromitos), Mahmoud Kahraba (Al Ittihad).

URUGUAY Portari: Fernando Muslera (Galatasaray), Martin Silva (Vasco da Gama), Martin Campana (Independiente). Fundaşi: Diego Godin, Jose Maria Gimenez (ambii Atletico Madrid), Sebastian Coates (Sporting Lisbon), Maximiliano Pereira (Porto), Gaston Silva (Independiente), Martin Caceres (Lazio), Guillermo Varela (Penarol). Mijlocaşi: Nahitan Nandez (Boca Juniors), Lucas Torreira (Sampdoria), Matias Vecino (Inter Milan), Rodrigo Bentancur (Juventus), Carlos Sanchez (Monterrey), Giorgian De Arrascaeta (Cruzeiro), Diego Laxalt (Genoa), Cristian Rodriguez (Penarol), Jonathan Urretaviscaya (Monterrey). Atacanţi: Cristhian Stuani (Girona), Maximiliano Gomez (Celta Vigo), Edinson Cavani (Paris St-Germain), Luis Suarez (Barcelona).

Grupa B

PORTUGALIA Portari: Anthony Lopes (Lyon), Beto (Goztepe), Rui Patricio (Sporting Lisbon). Fundaşi: Bruno Alves (Rangers), Cedric Soares (Southampton), Jose Fonte (Dalian Yifang), Mario Rui (Napoli), Pepe (Besiktas), Raphael Guerreiro (Borussia Dortmund), Ricardo Pereira (Porto), Ruben Dias (Benfica). Mijlocaşi: Adrien Silva (Leicester), Bruno Fernandes (Sporting Lisbon), Joao Mario (West Ham), Joao Moutinho (Monaco), Manuel Fernandes (Lokomotiv Moscova), William Carvalho (Sporting). Atacanţi: Andre Silva (AC Milan), Bernardo Silva (Manchester City), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Gelson Martins (Sporting Lisbon), Goncalo Guedes (Valencia), Ricardo Quaresma (Besiktas).

SPANIA Portari: Pepe Reina (Napoli), David de Gea (Manchester United), Kepa Arrizabalaga (Athletic Bilbao). Fundaşi: Nacho Fernandez, Sergio Ramos, Dani Carvajal (toti Real Madrid), Gerard Pique, Jordi Alba (ambii Barcelona), Alvaro Odriozola (Real Sociedad), Nacho Monreal (Arsenal), Cesar Azpilicueta (Chelsea). Mijlocaşi: Andres Iniesta, Sergio Busquets (ambii Barcelona), Saul Niguez, Koke (ambii Atletico Madrid), Isco, Marco Asensio (ambii Real Madrid), Thiago Alcantara (Bayern Munchen), David Silva (Manchester City). Atacanţi: Iago Aspas (Celta Vigo), Rodrigo (Valencia), Diego Costa (Atletico Madrid), Lucas Vazquez (Real Madrid).

MAROC Portari: Mounir El Kajoui (Numancia), Yassine Bounou (Girona), Ahmad Reda Tagnaouti (Ittihad Tanger). Fundaşi: Mehdi Benatia (Juventus), Romain Saiss (Wolves), Manuel Da Costa (Istanbul Basaksehir), Nabil Dirar (Fenerbahce), Achraf Hakimi (Real Madrid), Hamza Mendyl (Lille). Mijlocaşi: M'barek Boussoufa (Al Jazira), Karim El Ahmadi (Feyenoord), Youssef Ait Bennasser (Caen), Sofyan Amrabat (Feyenoord), Younes Belhanda (Galatasaray), Faycal Fajr (Getafe), Amine Harit (Schalke). Atacanţi: Khalid Boutaib (Malatyaspor), Aziz Bouhaddouz (St Pauli), Ayoub El Kaabi (Renaissance Berkane), Nordin Amrabat (Leganes), Mehdi Carcela (Standard Liege), Hakim Ziyech (Ajax), Youssef En Nesyri (Malaga).

IRAN Portari: Alireza Beiranvand (Persepolis), Rashid Mazaheri (Zob Ahan), Amir Abedzadeh (Maritimo). Fundaşi: Majid Hosseini (Esteghlal), Ramin Rezaeian (Ostende), Mohammad Reza Khanzadeh (Padideh), Morteza Pouraliganji (Alsaad), Pejman Montazeri (Esteghlal), Milad Mohammadi (Akhmat Grozny), Roozbeh Cheshmi (Esteghlal). Mijlocaşi: Saeid Ezatolahi (Amkar Perm), Masoud Shojaei (AEK), Mehdi Torabi (Saipa), Omid Ebrahimi (Esteghlal), Ehsan Haji Safi (Olympiacos), Karim Ansarifard (Olympiacos), Vahid Amiri (Persepolis). Atacanţi: Alireza Jahanbakhsh (AZ Alkmaar), Mehdi Taremi (Al Gharafa), Sardar Azmoun (Rubin Kazan), Reza Ghoochannejhad (Heerenveen), Saman Ghoddos (Ostersunds), Ashkan Dejagah (Nottingham Forest).

Grupa C

FRANŢA Portari: Hugo Lloris (Tottenham), Steve Mandanda (Marseille), Alphonse Areola (Paris St-Germain). Fundaşi: Lucas Hernandez (Atletico Madrid), Presnel Kimpembe (Paris St-Germain), Benjamin Mendy (Manchester City), Benjamin Pavard (Stuttgart), Adil Rami (Marseille), Djibril Sidibe (Monaco), Samuel Umtiti (Barcelona), Raphael Varane (Real Madrid). Mijlocaşi: N'Golo Kante (Chelsea), Blaise Matuidi (Juventus), Steven N'Zonzi (Sevilla), Paul Pogba (Manchester United), Corentin Tolisso (Bayern Munchen). Atacanţi: Ousmane Dembele (Barcelona), Nabil Fekir (Lyon), Olivier Giroud (Chelsea), Antoine Griezmann (Atletico Madrid), Thomas Lemar (Monaco), Kylian Mbappe (Paris St-Germain), Florian Thauvin (Marseille).

AUSTRALIA Portari: Brad Jones (Feyenoord), Mat Ryan (Brighton), Danny Vukovic (Genk). Fundaşi: Aziz Behich (Bursaspor), Milos Degenek (Yokohama F. Marinos), Matthew Jurman (Suwon Samsung Blue Wings), James Meredith (Millwtoti), Josh Risdon (Western Sydney), Trent Sainsbury (Grasshopper Zurich). Mijlocaşi: Jackson Irvine (Hull City), Mile Jedinak (Aston Villa), Robbie Kruse (VfL Bochum), Massimo Luongo (QPR), Mark Milligan (Al-Ahli), Aaron Mooy (Huddersfield), Tom Rogic (Celtic), Tim Cahill (Millwtoti). Atacanţi: Daniel Arzani (Melbourne City), Tomi Juric (Luzern), Mathew Leckie (Hertha Berlin), Andrew Nabbout (Urawa Red Diamonds), Dimitri Petratos (Newcastle Jets), Jamie Maclaren (Hibernian).

PERU Portari: Pedro Gtotiese (Veracruz), Carlos Caceda (Deportivo Municipal), Jose Carvtotio (UTC). Fundaşi: Aldo Corzo (Universitario), Luis Advincula (Lobos Buap), Christian Ramos (Veracruz), Miguel Araujo (Alianza Lima), Alberto Rodriguez (Atletico Junior), Anderson Santamaria (Puebla), Miguel Trauco (Flamengo), Nilson Loyola (Melgar). Mijlocaşi: Renato Tapia (Feyenoord), Pedro Aquino (Leon), Yoshimar Yotun (Orlando City), Paolo Hurtado (Vitoria Guimaraes), Christian Cueva (Sao Paulo), Edison Flores (Aalborg), Andy Polo (Portland Timbers), Wilder Cartagena (Veracruz). Atacanţi: Andre Carrillo (Benfica), Raul Ruidiaz (Morelia), Jefferson Farfan (Lokomotiv Moscova), Paolo Guerrero (Flamengo).

DANEMARCA Portari: Kasper Schmeichel (Leicester), Frederik Ronnow (Brondby), Jonas Lossl (Huddersfield). Fundaşi: Simon Kjaer (Sevilla), Mathias Jorgensen (Huddersfield), Andreas Christensen (Chelsea), Henrik Dalsgaard (Brentford), Jannik Vestergaard (Borussia Monchengladbach), Jens Stryger Larsen (Udinese), Jonas Knudsen (Ipswich). Mijlocaşi: Christian Eriksen (Tottenham), Lasse Schone (Ajax), Michael Krohn-Dehli (Deportivo La Coruna), Thomas Delaney (Werder Bremen), William Kvist (FC Copenhagen), Lukas Lerager (Bordeaux). Atacanţi: Andreas Cornelius (Atalanta), Kasper Dolberg (Ajax), Martin Braithwaite (Middlesbrough), Nicolai Jorgensen (Feyenoord), Pione Sisto (Celta Vigo), Viktor Fischer (FC Copenhaga), Yussuf Poulsen (RB Leipzig).

Grupa D

ARGENTINA Portari: Willy Caballero (Chelsea), Franco Armani (River Plate), Nahuel Guzman (Tigres). Fundaşi: Gabriel Mercado (Sevilla), Federico Fazio (Roma), Nicolas Otamendi (Manchester City), Marcos Rojo (Manchester United), Nicolas Taglafico (Ajax), Javier Mascherano (Hebei Fortune), Marcos Acuna (Sporting Lisbon), Cristian Ansaldi (Torino). Mijlocaşi: Ever Banega (Sevilla), Lucas Biglia (AC Milan), Angel Di María, Giovani Lo Celso (ambii Paris St-Germain), Manuel Lanzini (West Ham), Cristian Pavon (Boca Juniors), Maximiliano Meza (Independiente), Eduardo Salvio (Benfica). Atacanţi: Lionel Messi (Barcelona), Gonzalo Higuain, Paulo Dybala (ambii Juventus), Sergio Aguero (Manchester City).

ISLANDA Portari: Hannes Thor Htotidorsson (Randers FC), Runar Alex Runarsson (FC Nordsjælland), Frederik Schram (FC Roskilde). Fundaşi: Kari Arnason (Vikingur), Ari Freyr Skulason (Lokeren), Birkir Mar Saevarsson (Valur), Sverrir Ingi Ingason (FC Rostov), Hordur Magnusson (Bristol City), Holmar Orn Eyjolfsson (Levski Sofia), Ragnar Sigurdsson (FC Rostov). Mijlocaşi: Johann Berg Gudmundsson (Burnley), Birkir Bjarnason (Aston Villa), Arnor Ingvi Traustason (Malmo FF), Emil Htotifredsson (Udinese), Gylfi Sigurdsson (Everton), Olafur Ingi Skulason (Kardemir Karabukspor), Rurik Gislason (SV Sandhausen), Samuel Fridjonsson (Valerenga), Aron Gunnarsson (Cardiff City). Atacanţi: Alfred Finnbogason (Augsburg), Bjorn Bergmann Sigurdarson (FC Rostov), Jon Dadi Bodvarsson (Reading), Albert Gudmundsson (PSV Eindhoven).

CROAŢIA Portari: Danijel Subasic (Monaco), Lovre Kalinic (Gent), Dominik Livakovic (Dinamo Zagreb). Fundaşi: Vedran Corluka (Lokomotiv Moscova), Domagoj Vida (Besiktas), Ivan Strinic (Milan), Dejan Lovren (Liverpool), Sime Vrsaljko (Atletico Madrid), Josip Pivaric (Dynamo Kiev), Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen), Duje Caleta-Car (Red Bull Salzburg). Mijlocaşi: Luka Modric (Real Madrid), Ivan Rakitic (Barcelona), Mateo Kovacic (Real Madrid), Milan Badelj (Fiorentina), Marcelo Brozovic (Inter Milan), Filip Bradaric (Rijeka). Atacanţi: Mario Mandzukic (Juventus), Ivan Perisic (Inter Milan), Nikola Kalinic (AC Milan), Andrej Kramaric (Hoffenheim), Marko Pjaca (Juventus), Ante Rebic (Fiorentina).

NIGERIA Portari: Francis Uzoho (Deportivo La Coruna), Ikechukwu Ezenwa (Enyimba), Daniel Akpeyi (Chippa United). Fundaşi: William Troost-Ekong, Abdullahi Shehu (ambii Bursaspor), Tyronne Ebuehi (Benfica), Elderson Echiejile (Cercle Brugge), Bryan Idowu (Amkar Perm), Chidozie Awaziem (Porto), Leon Balogun (Brighton), Kenneth Omeruo (Chelsea). Mijlocaşi: Mikel John Obi (Tianjin Teda), Ogenyi Onazi (Trabzonspor), Wilfred Ndidi (Leicester), Oghenekaro Etebo (CD Feirense), John Ogu (Hapoel Be'er Sheva), Joel Obi (Torino). Atacanţi: Ahmed Musa, Kelechi Iheanacho (ambii Leicester), Victor Moses (Chelsea), Odion Ighalo (Changchun Yatai), Alex Iwobi (Arsenal), Simeon Nwankwo (Crotone).

Grupa E

BRAZILIA Portari: Alisson (Roma), Ederson (Manchester City), Cassio (Corinthians). Fundaşi: Danilo (Manchester City), Fagner (Corinthians), Marcelo (Real Madrid), Filipe Luis (Atletico Madrid), Thiago Silva, Marquinhos (ambii Paris St-Germain), Miranda (Inter Milan) Pedro Geromel (Gremio). Mijlocaşi: Casemiro (Real Madrid), Fernandinho (Manchester City), Paulinho (Barcelona), Fred (Shakhtar Donetsk), Renato Augusto (Beijing Guoan), Philippe Coutinho (Barcelona), Willian (Chelsea), Douglas Costa (Juventus). Atacanţi: Neymar Jr (Paris St-Germain), Taison (Shakhtar Donetsk), Gabriel Jesus (Manchester City), Roberto Firmino (Liverpool).

ELVEŢIA Portari: Roman Buerki (Borussia Dortmund), Yvon Mvogo (Leipzig), Yann Sommer (Borussia Monchengladbach). Fundaşi: Manuel Akanji (Borussia Dortmund), Johan Djourou (Antalyaspor), Nico Elvedi (Borussia Monchengladbach), Michael Lang (Basel), Stephan Lichtsteiner (Juventus), Jacques-Francois Moubandje (Toulouse), Ricardo Rodriguez (Milan), Fabian Schaer (Deportivo La Coruna). Mijlocaşi: Valon Behrami (Udinese), Blerim Dzemaili (Bologna), Gelson Fernandes (Eintracht Frankfurt), Remo Freuler (Atalanta), Xherdan Shaqiri (Stoke City), Granit Xhaka (Arsenal), Steven Zuber (1899 Hoffenheim), Denis Zakaria (Borussia Monchengladbach). Atacanţi: Josip Drmic (Borussia Monchengladbach), Breel Embolo (Schalke), Mario Gavranovic (Dinamo Zagreb), Haris Seferovic (Benfica).

COSTA RICA Portari: Keylor Navas (Real Madrid), Patrick Pemberton (Liga Deportiva Alajuelense), Leonel Moreira (CS Herediano). Fundaşi: Cristian Gamboa (Celtic), Ian Smith (Santos de Guapiles), Ronald Matarrita (New York City), Bryan Oviedo (Sunderland), Oscar Duarte (Espanyol), Giancarlo Gonzalez (Bologna), Francisco Calvo (Minnesota United), Kendtoti Waston (Vancouver Whitecaps), Johnny Acosta (Rionegro Aguilas). Mijlocaşi: David Guzman (Portland Timbers), Yeltsin Tejeda (Lausanne-Sport), Celso Borges (Deportivo La Coruna), Randtoti Azofeifa (CS Herediano), Rodney Wtotiace (New York City), Bryan Ruiz (Sporting Lisbon), Daniel Colindres, Christian Bolanos (ambii Deportivo Saprissa). Atacanţi: Johan Venegas (Deportivo Saprissa), Joel Campbell (Real Betis), Marco Urena (Los Angeles FC).

SERBIA Portari: Vladimir Stojkovic (Partizan Belgrad), Predrag Rajkovic (Maccabi Tel Aviv), Marko Dmitrovic (Eibar). Fundaşi: Aleksandar Kolarov (Roma), Branislav Ivanovic (Zenit St Petersburg), Dusko Tosic (Guangzhou R&F), Antonio Rukavina (Villarreal), Milos Veljkovic (Werder Bremen), Milan Rodic (Steaua Roşie Belgrad), Uros Spajic (Krasnodar), Nikola Milenkovic (Fiorentina). Mijlocaşi: Nemanja Matic (Manchester United), Luka Milivojevic (Crystal Palace), Sergej Milinkovic-Savic (Lazio), Marko Grujic (Liverpool), Adem Ljajic (Torino), Dusan Tadic (Southampton), Filip Kostic (Hamburg), Andrija Zivkovic (Benfica), Nemanja Radonjic (Steaua Roşie Belgrad). Atacanţi: Aleksandar Mitrovic (Newcastle United), Aleksandar Prijovic (PAOK Salonik), Luka Jovic (Benfica).

Grupa F

GERMANIA Portari: Manuel Neuer (Bayern Munchen), Marc-Andre ter Stegen (Barcelona), Kevin Trapp (Paris St-Germain). Fundaşi: Jerome Boateng (Bayern Munchen), Matthias Ginter (Borussia Monchengladbach), Jonas Hector (Cologne), Mats Hummels (Bayern Munchen), Joshua Kimmich (Bayern Munchen), Marvin Plattenhardt (Hertha Berlin), Antonio Rudiger (Chelsea), Niklas Sule (Bayern Munchen). Mijlocaşi: Julian Brandt (Bayer Leverkusen), Julian Draxler (Paris St-Germain), Leon Goretska (Schalke), Ilkay Gundogan (Manchester City), Sami Khedira (Juventus), Toni Kroos (Real Madrid), Mesut Ozil (Arsenal), Sebastian Rudy (Bayern Munchen). Atacanţi: Mario Gomez (Stuttgart), Thomas Muller (Bayern Munchen), Marco Reus (Borussia Dortmund), Timo Werner (RB Leipzig).

MEXIC Portari: Guillermo Ochoa (Standard Liege), Alfredo Talavera (Toluca), Jesus Corona (Cruz Azul). Fundaşi: Carlos Salcedo (Eintracht Frankfurt), Diego Reyes (Porto), Hector Moreno (Real Sociedad), Hugo Ayala (Tigres), Edson Alvarez (America), Jesus Gtotiardo (Monterrey), Miguel Layun (Sevilla). Mijlocaşi: Rafael Marquez (Atlas), Hector Herrera (Porto), Jonathan Dos Santos, Giovani Dos Santos (ambii LA Galaxy), Andres Guardado (Real Betis), Javier Aquino (Tigres), Jesus Corona (Porto). Atacanţi: Javier Hernandez (West Ham), Raul Jimenez (Benfica), Oribe Peralta (America), Carlos Vela (Los Angeles FC), Hirving Lozano (PSV Eindhoven), Marco Fabian (Eintracht Frankfurt).

SUEDIA Portari: Robin Olsen (Copenhaga), Karl-Johan Johnsson (Guingamp), Kristoffer Nordfeldt (Swansea). Fundaşi: Mikael Lustig (Celtic), Victor Lindelof (Manchester United), Andreas Granqvist (Krasnador), Martin Olsson (Swansea), Ludwig Augustinsson (Werder Bremen), Filip Helander, Emil Krafth (ambii Bologna), Pontus Jansson (Leeds United). Mijlocaşi: Sebastian Larsson (Hull), Albin Ekdal (Hamburg), Emil Forsberg (RB Leipzig), Gustav Svensson (Seattle Sounders), Oscar Hiljemark (Genoa), Viktor Claesson (Krasnador), Marcus Rohden (Crotone), Jimmy Durmaz (Toulouse). Atacanţi: Marcus Berg (Al Ain), John Guidetti (Alaves), Ola Toivonen (Toulouse), Isaac Kiese Thelin (Waasland-Beveren).

COREEA DE SUD Portari: Kim Seung-gyu (Vissel Kobe), Kim Jin-hyeon (Cerezo Osaka), Cho Hyun-woo (Daegu FC). Fundaşi: Kim young-gwon (Guangzhou Evergrande), Jang Hyun-soo (FC Tokyo), Jung Seung-hyun (Sagan Tosu), Yun Yong-sun (Seongnam FC), Oh Ban-suk (Jeju United), Kim Min-woo (Sangju Sangmu), Park Joo-ho (Ulsan Hyundai), Hong Chul (Sangju Sangmu), Go Yo-han (FC Seoul), Lee Yong (Jeonbuk Hyundai Motors). Mijlocaşi: Ki Sung-yueng (Swansea), Jung Woo-young (Vissel Kobe), Ju Se-jong (Asan Mugunghwa), Koo Ja-cheol (Augsburg), Lee Jae-sung (Jeonbuk Hyundai Motors), Lee Seung-woo (Hellas Verona), Moon Seon-min (Incheon United). Atacanţi: Kim Shin-wook (Jeonbuk Hyundai Motors), Son Heung-min (Tottenham), Hwang Hee-chan (Red Bull Salzburg).

Grupa G

BELGIA Portari: Koen Casteels (Wolfsburg), Thibaut Courtois (Chelsea), Simon Mignolet (Liverpool). Fundaşi: Toby Alderweireld (Tottenham), Dedryck Boyata (Celtic), Vincent Kompany (Manchester City), Thomas Meunier (Paris St-Germain), Thomas Vermaelen (Barcelona), Jan Vertonghen (Tottenham). Mijlocaşi: Yannick Carrasco (Dalian Yifang), Kevin de Bruyne (Manchester City), Mousa Dembele (Tottenham), Leander Dendoncker (Anderlecht), Marouane Fellaini (Manchester United), Eden Hazard (Chelsea), Thorgan Hazard (Borussia Monchengladbach), Adnan Januzaj (Real Sociedad), Youri Tielemans (Monaco), Axel Witsel (Tianjin Quanjian). Atacanţi: Michy Batshuayi (Chelsea), Nacer Chadli (West Brom), Romelu Lukaku (Manchester United), Dries Mertens (Napoli).

PANAMA Portari: Jose Calderon (Chorrillo), Jaime Penedo (Dinamo), Alex Rodriguez (San Francisco). Fundaşi: Felipe Baloy (Municipal CSD), Harold Cummings (San Jose Earthquakes), Erick Davis (Dunajska Streda), Fidel Escobar (San Miguelito), Michael Murillo (New York Red Bulls), Adolfo Machado (Houston Dynamo), Luis Ovtotie (Olimpia), Roman Torres (Seattle Sounders). Mijlocaşi: Jose Luis Rodriguez (Gent), Yoel Barcenas (Cafetaleros de Tapachula), Armando Cooper (Universidad de Chile), Anibal Godoy (San Jose Earthquakes), Gabriel Gomez (Bucaramanga), Valentin Pimentel (Plaza Amador), Alberto Quintero (Universitario). Atacanţi: Abdiel Arroyo (Alajuelense), Ismael Diaz (Deportivo La Coruna), Blas Perez (Municipal), Luis Tejada (Sports Boys), Gabriel Torres (CD Huachipato).

TUNISIA Portari: Farouk Ben Mustapha (Al Shabab), Mouez Hassen (Nice), Aymen Mathlouthi (Al Baten). Fundaşi: Rami Bedoui (Etoile du Sahel), Yohan Benalouane (Leicester), Syam Ben Youssef (Kasimpasa), Dylan Bronn (Gent), Oussama Haddadi (Dijon), Ali Maaloul (Al Ahly), Yassine Meriah (CS Sfaxien), Hamdi Nagguez (Zamalek). Mijlocaşi: Wahbi Khazri (Rennes), Anice Badri (Esperance), Mohamed Amine Ben Amor (Etoile Sportive du Sahel), Ferjani Sassi (Al Nasr), Ellyes Skhiri (Montpellier). Atacanţi: Saifeddine Khaoui (Marseille), Fakhreddine Ben Youssef (Al Ettifaq), Saber Khalifa (Club Africain), Bassem Srarfi (Nice), Naim Sliti (Lille), Ahmed Khalil (Club Africain), Ghaylen Chaaleli (Esperance).

ANGLIA Portari: Jack Butland (Stoke), Jordan Pickford (Everton), Nick Pope (Burnley). Fundaşi: Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Gary Cahill (Chelsea), Fabian Delph (Manchester City), Phil Jones (Manchester United), Harry Maguire (Leicester), Danny Rose (Tottenham), John Stones (Manchester City), Kieran Trippier (Tottenham), Kyle Walker (Manchester City), Ashley Young (Manchester United). Mijlocaşi: Dele totii, Eric Dier (ambii Tottenham), Jordan Henderson (Liverpool), Jesse Lingard (Manchester United), Ruben Loftus-Cheek (Chelsea). Atacanţi: Harry Kane (Tottenham), Marcus Rashford (Manchester United), Raheem Sterling (Manchester City), Jamie Vardy (Leicester), Danny Welbeck (Arsenal).

Grupa H

POLONIA Portari: Bartosz Bialkowski (Ipswich), Lukasz Fabianski (Swansea City), Wojciech Szczesny (Juventus). Fundaşi: Jan Bednarek (Southampton), Bartosz Bereszynski (Sampdoria), Thiago Cionek (SPAL), Kamil Glik (Monaco), Artur Jedrzejczyk (Legia Varşovia), Michal Pazdan (Legia Varşovia), Lukasz Piszczek (Borussia Dortmund). Mijlocaşi: Jakub Blaszczykowski (Wolfsburg), Jacek Goralski (Ludogorets Razgrad), Kamil Grosicki (Hull City), Grzegorz Krychowiak (Paris St-Germain), Rafal Kurzawa (Gornik Zabrze), Karol Linetty (Sampdoria), Slawomir Peszko (Lechnia Gdansk), Maciej Rybus (Lokomotiv Moscova), Piotr Zielinski (Napoli). Atacanţi: Dawid Kownacki (Sampdoria), Robert Lewandowski (Bayern Munchen), Arkadiusz Milik (Napoli), Lukasz Teodorczyk (Anderlecht).

SENEGAL Portari: Khadim N'Diaye (Horoya AC), Abdoulaye Ditotio (Rennes), Alfred Gomis (Torino). Fundaşi: Kara Mbodji (Anderlecht), Kalidou Koulibaly (Napoli), Moussa Wague (Eupen), Saliou Ciss (Angers), Youssouf Sabaly (Bordeaux), Lamine Gassama (Alanyaspor). Mijlocaşi: Badou Ndiaye (Stoke), Idrissa Gueye (Everton), Cheikhou Kouyate (West Ham), Cheikh N'Doye (Birmingham), Salif Sane (Hannover 96), Alfred N'Diaye (Villarreal). Atacanţi: Moussa Sow (Bursaspor), Sadio Mane (Liverpool), Keita Balde Diao (Monaco), Moussa Konate (Amiens), Ismaila Sarr (Rennes), Diafra Sakho (Rennes), Mame Biram Diouf (Stoke), M'Baye Niang (AC Milan).

COLUMBIA Portari: David Ospina (Arsenal), Camilo Vargas (Deportivo Cali), Jose Fernando Cuadrado (Once Caldas). Fundaşi: Cristian Zapata (Milan), Davinson Sanchez (Tottenham), Santiago Arias (PSV Eindhoven), Oscar Murillo (Pachuca), Frank Fabra (Boca Juniors), Johan Mojica (Girona), Yerry Mina (Barcelona). Mijlocaşi: Wílmar Barrios (Boca Juniors), Carlos Sanchez (Espanyol), Jefferson Lerma (Levante), Jose Izquierdo (Brighton), James Rodriguez (Bayern Munchen), Abel Aguilar (Deportivo Cali), Mateus Uribe (America), Juan Fernando Quintero (River Plate), Juan Cuadrado (Juventus). Atacanţi: Radamel Falcao (Monaco), Miguel Borja (Palmeiras), Carlos Bacca (Villarreal), Luis Fernando Muriel (Sevilla).

JAPONIA Portari: Eiji Kawashima (Metz), Masaaki Higashiguchi (Gamba Osaka), Kosuke Nakamura (Kashiwa Reysol). Fundaşi: Yuto Nagatomo (Galatasaray), Tomoaki Makino, Wataru Endo (ambii Urawa Reds), Maya Yoshida (Southampton), Hiroki Sakai (Marseille), Gotoku Sakai (Hamburg), Gen Shoji, Naomichi Ueda (ambii Kashima Antlers). Mijlocaşi: Makoto Hasebe (Eintracht Frankfurt), Keisuke Honda (Pachuca), Takashi Inui (Eibar), Shinji Kagawa (Dortmund), Hotaru Yamaguchi (Cerezo Osaka), Genki Haraguchi (Hertha Berlin), Takashi Usami (Augsburg), Gaku Shibasaki (Getafe), Ryota Oshima (Kawasaki Frontale). Atacanţi: Shinji Okazaki (Leicester), Yuya Osako (Werder Bremen), Yoshinori Muto (Mainz).


Aparut in:

Ultima modificare in data de :2018-06-13

TAGURI: campionat mondial, program, loturi, televizari





Comenteaza pe facebook




Comenteaza pe site


Random image



Ultimele stiri










loading...