2018-07-23 06:44

Liga 1: FCSB a învins Astra și a revenit pe primul loc

|  00:12

FCSB a revenit pe prima pozitie in clasamentul playoff-ului din Liga 1 dupa o victorie la scor de neprezentare pe terenul Astrei.

Scorul a fost deschis in minutul 27, atunci cand Gnohere a transformat sigur un penalti acordat usor de Marius Avram dupa o interventie asupra lui Benzar, scrie Ziare.com.Debutul partii secunde a adus doua goluri intr-un interval de trei minute pentru FCSB si soarta partidei a fost pecetluita.Mai intai, Man a punctat in urma unui contraatac, iar apoi Pintilii a prins un sut de zile mari si l-a invins pe Iliev de la 25 de metri.Condusa cu 3-0 pe teren propriu Astra nu a fost capabila sa puna probleme reale, cea mai mare sansa de a reduce din diferenta aparand abia pe final, atunci cand arbitrul a dictat penalti dupa un hent al lui Planic.Urko Vera a ratat insa lovitura de la 11 metri, astfel ca scorul a ramas 0-3.

Ultima modificare in data de :2018-04-17

TAGURI: liga 1, fcsb, astra, play off