2019-01-22 08:35

Șumudică e pe cai mari în Arabia Saudită. Al Shabab, cu Budescu one-man-show, a ajuns pe podium

|  16:51

Marius Șumudică și Constantin Budescu au dus pe Al Shabab pe podium în Arabia Saudită, după victoria entuziasmantă împotriva lui Al Batin, scor 4-0, partidă în care fostul mijlocaș de la Astra și FCSB a dat două goluri și o pasă de gol.

În minutul 20, Budi a pasat decisiv pentru Arthur, care a deschis scorul, pentru ca două minute mai târziu internaționalul român să marcheze pentru 2-0. Arthur a realizat apoi dubla, în minutul 36. Nici Budescu nu s-a lăsat mai prejos și a închis tabela în minutul 59. Fotbalistul român a rămas pe teren până în minutul 80, când a fost înlocuit, în uralele fanilor, cu Al Kabi.

Graţie victoriei cu Al Batin, Al Shabab a ajuns la 26 de puncte după 14 puncte şi a urcat provizoriu pe locul trei în clasament. Trupa lui Şumudică are un avans de două puncte de următoarea clasată, Al-Taawon, care are însă şi două meciuri mai puţin disputate.

Pentru Şumi urmează duelul cu echipa lui Daniel Isăilă, Al Hazm.

Ultima modificare in data de :2018-12-21

TAGURI: sumudica, al shabab, budescu, podium, arabia saudita, victorie