2018-02-23 14:37

LIVE VIDEO. Vikingur – Petrolul, în Liga Europa

|  19:25

Vikingur – Petrolul, în Liga Europa, LIVE VIDEO de la ora 21.00. Petrolul joacă joi returul cu Vikingur în turul II din Ligii Europa. De la ora 21.00, puteţi urmări mai jos Vikingur – Petrolul, în Liga Europa, LIVE VIDEO.

UPDATE, ora 23.00: Final de meci! Petrolul s-a impus cu 4-0, după ce Hamza e reuşit dubla în repriza a doua, minutul 63, iar Grozav a închis tabela în minutul 77.

UPDATE, ora 21.50: Petrolul conduce cu 2-0 la pauză după autogolul lui Gregersen din minutul 5 şi execuţia lui Hamza din minutul 11.

În tur, Petrolul a învins pe teren propriu pe Vikingur în Liga Europa, scor 3-0.

Dacă Petrolul trece de Vikingur, va juca în turul III din Liga Europa cu Vitesse Arnhem. În meciul ce îl veţi putea urmări LIVE VIDEO, antrenorul Cosmin Contra ar putea menaja mai mulţi jucători, ca Pecanha, Guilherme, Grozav,  în timp ce Alcenat este convocat la echipa naţională a statului Haiti.

Vikingur – Petrolul, în Liga Europa, echipe probabile:

Vikingur: Turi - B. Hansen, S. Jacobsen, E. Jacobsen, Lervig - Vatnhamar, H. Jacobsen, Djurhuus, Djordjevici - Petersen - Justinussen. Antrenor: Sigfriour Clementsen.

Petrolul: Bornescu - Achim, Geraldo, Neag, Grecu – Romario, de Lucas - Boudjemaa, Hoban, Morar - Hamza. Antrenor: Cosmin Contra.

Ultima modificare in data de :2013-12-11