2019-04-25 09:09

Spadasina Ana Maria Brânză, locul cinci la Cupa Mondială de la Buenos Aires

|  12:01

Spadasina română Ana Maria Brânză a ieșit pe locul cinci la Cupa Mondială de la Buenos Aires, informează site-ul oficial al Federaţiei Romîne de Scrimă.

România a mai fost reprezentată de patru sportive la Buenos Aires: Simona Gherman, Simona Pop, Loredana Dinu şi Anca Măroiu, care au pierdut în tabloul de 64.

Ana Maria Brânză s-a clasat pe locul cinci după următorul parcurs: tabloul de 64 - 15-10 cu Anna Kun (Ungaria); tabloul de 32 - 15-8 cu Tatiana Gudkova (Rusia); tabloul de 16 - 15-10 cu Tatiana Logunova (Rusia); tabloul de 8 - 12-15 cu Sin A Lam (Coreea de Sud).

În urma acestor rezultate, celelalte cinci spadasine din România au încheiat concursul pe următoarele poziţii: Simona Gherman - locul 33, Simona Pop - locul 41, Anca Măroiu - locul 46, Loredana Dinu - locul 51, Ioana Dumitru - locul 112.

Ioana Dumitru a fost şi ea prezentă la Buenos Aires, dar sportiva de la CS Dinamo a fost eliminată vineri, pe tabloul preliminar de 128.

Ultima modificare in data de :2015-02-15

TAGURI: spadasina, ana maria branza, locul, cupa, mondiala, buenos aires