2016-12-07 16:41

Andrei Cristea a dat primele sale goluri pentru Karlsruhe

|  19:33

Fostul atacant al lui Dinamo,Andrei Cristea, a reuşit să marcheze primele sale goluri pentru Karlsruhe.Fotbalistul român a deschis scorul în meciul pe care echipa sa l-a disputat peteren propriu împotriva echipei Hertha Berlin, însă după pauză oaspeţii aurevenit spectaculos şi au înscris de patru ori consecutiv. Atacantul a mai maimarcat o dată, cu şapte minute înainte de final, de data aceasta din loviturăliberă, reducând diferenţa pe tabela de marcaj, însă jucătorii liderului din2.Bundesliga au mai punctat de încă două ori şi au stabilit scorul final, 2-6.Echipa lui Andrei Cristea se află pe locul 16 în clasamentul ligii secunde şiare din ce în ce mai mici şanse să se salveze de la retrogradare.

Ultima modificare in data de :639237-04-15