2017-11-24 22:27

Aşa cum PUTEREA a scris miercuri, Mirel Rădoi a DEMISIONAT de la Steaua după înfrângerea cu Rosenborg

|  14:31

Mirel Rădoi i-a anunţat, vineri, pe jucătorii săi că demisionează de la echipă. Decizia lui Rădoi vine după înfrângerea din meciul cu Rosenborg, din prima manşă a play-off-ului Europa League.

Deşi iniţial anunţase că nu pleacă de la echipă, în cursul zilei de vineri Mirel Rădoi a demisionat, transmite Mediafax.

Acesta a declarat, joi seară, că va rămâne la formaţie şi dacă ratează calificarea în grupele Europa League. Rădoi a ţinut să precizeze că şansele de accedere în faza următoare sunt infime la cum au jucat băieţii.

"Rămân şi pentru retur, rămân şi în cazul ratării calificării. M-am gândit bine şi cred că putem să revenim. Acum contează mai puţin dacă eşti bărbat sau laş. Indiferent că sunt eu sau altul, cu o echipă ca Steaua nu e de glumit. Trebuie să acceptăm şi criticilespectatorilor. Nu e normal să ni se strige «Demisia» după ce pierdem cu 0-3 acasă? Şansele de calificare sunt infime la cum am jucat. Dacă luăm cele două reprize cu ASA Târgu Mureş şi cea de-a doua de azi nu avem nicio şansă în retur, mai bine rămânem la Bucureşti. Sincer, în repriza a doua n-a mers nimic. Era previzibil rezultatul după primele două-trei minute, pentru că am abordat jocul total diferit faţă de repriza întâi. Putem vorbi de ghinion, de ocazii, eventual să facem poarta mai mare, dar asta nu scuză ce s-a întâmplat în partea a doua. Toţi suntem vinovaţi şi ruşinaţi de ceea ce s-a întâmplat", a afirmat Mirel Rădoi.

Rădoi a pregătit-o pe Steaua în 13 partide oficiale, din care a câștigat doar trei, a pierdut cinci, remizând în alte cinci.

Ultima modificare in data de :2015-08-21