2016-12-03 06:46

Bumba impresionează la tineret

|  18:25

Naţionala de tineret a României a remizat cu formaţia U-23 a Egiptului, 1-1 (0-0), într-un meci amical disputat la Dubai(Emiratele Arabe Unite). Trebuie remarcat că selecţionerul Emil Săndoi a fost de acord să participe la acest meci, chiar dacă adversarii erau cu doi, trei ani mai mari decât elevii săi. Golul echipei noastre a fost înscris de Claudiu Bumba în minutul 49, mijlocaşul care în februarie a fost cooptat de Piţurcă la naţionala mare. Egiptenii au egalat din penalty, cu cinci minute înainte de final. România: Buzbuchi - Peteleu, Florin Ilie, Al. Creţu, Toşca - Florean, Gugu, N. Stanciu, Benzar, Bumba - Mărkuş. Au mai intrat Andrei Dăruială, Alin I. Cârstocea, Serediuc, Ionuţ Şerban, Leonard Dobre şi Mihai Roman.

Ultima modificare in data de :639554-06-29