2016-12-08 14:05

Ca pe vremea lui Ceauşescu!

|  17:00

Meciul Dinamo Zagreb- Olympique Lyon (scor 1-7), de miercuri seară din Liga Campionilor, a trezit numeroase suspiciuni. Acest rezultat, coroborat cu victoria lui Real Madrid la Amsterdam (3-0), împotriva lui Ajax, a făcut ca fosta campioană a Franţei să meargă în optimile de finală ale Ligii Campionilor.

Fotbaliştii croaţi sunt acuzaţi că au încasat foarte uşor golurile respective, chiar dacă au evoluat în inferioritate numerică încă din minutul 28. Autorităţile de reglementare a pariurilor din Franţa şi Belgia s-au autosesizat în acest caz, şi în momentul de faţă anchetează în amănunt această dispută. Acest demers nu este ceva inedit, el fiind o chestie uzuală în cazuri de rezultate atipice în competiţiile sportive. „Acest scor dă naştere unor întrebări”, a declarat Etienne Marique, preşedintele comisiei pentru jocuri de noroc din Belgia. Preşedintele lui Lyon, Jean-Muchel Aulas,  a reacţionat prompt la acuzele de blat: „Înaintea meciului chiar am crezut că este posibil, însă la pauză, când era 1-1, nu mai speram. Dinamo a  plătit după eliminarea lui Leko. Un adversar i-a făcut cu ochiul lui Gomis? Ştiţi şi voi, există întotdeauna o complicitate între jucători pe teren”.

Ultima modificare in data de :639268-10-25

TAGURI: lyon, dinamo zagreb

Goe cel mic impresionează în India Hulit de fani pe la mai toate echipele pe la care a trecut, mai ales la Dinamo, Lucian Goian,... 05 Dec 2016 | (0)
CSM București, în semifinalele Cupei României la volei feminim CSM București s-a calificat în semifinalele Cupei României la volei feminin, miercuri, după ce... 23 Noi 2016 | (0)