2018-09-20 01:45

Ce DEBUT pentru Tecău și Rojer în TURNEUL de la Dubai

|  16:22

Meci pe muchie de cuțit al perechii Horia Tecău/Jean-Julien Rojer, cap de serie numărul 2, în primul meci din cadrul turneului de la Dubai, competiție dotată cu premii totale de 2,6 milioane de dolari.

Cuplul româno-olandez s-a calificat în sferturile de finală după ce au învins perechea Marcus Daniell/Dominic Inglot (Noua Zeelandă/Marea Britanie), scor 6-3, 6-7 (8), 10-7, într-un meci care a avut de toate. Tecău și Rojer și-au adjudecat fără problem primul set, pentru ca în al doilea să rateze nonșalant două mingi de meci, adversarii reușind astfel să ducă meciul în super-tie-break. Horia și Jean-Julian au fost conduși cu 3-1, dar au revenit în stil de mare campioni și s-au impus în final.

În faza următoare, Horia Tecău şi Rojer vor întâlni perechea care se va impune în meciul Divij Sharan/Yuichi Sugita (India/Japonia) – Marcin Matkowski/Aisam-Ul-Haq Qureshi (Polonia/Pakistan).

Premiul pentru participarea în sferturile de finală este de 21.460 de dolari şi 90 de puncte.

Ultima modificare in data de :2018-02-28

TAGURI: tecau, rojer, debut, dubai, sferturi, turneu