2018-09-20 10:11

CM 2018: Argentina lui Messi nu reușește să învingă Islanda. REZUMAT video

|  21:32

Argentina a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Islanda, in Grupa D de la Cupa Mondiala 2018. Leo Messi a ratat un penalti in acest meci.

Argentinienii au inceput in forta si au combinat bine in ofensiva, dar si-au aratat in acelasi timp si slabiciunile din aparare.Dupa un inceput alert, scorul a fost deschis in minutul 19 de Kun Aguero, care a sutat puternic din centrul careului si a facut 1-0 pentru Argentina.Aproape imediat, Islanda a reusit egalarea, prin Finnbogason, dupa o serie de gafe in lant in defensiva sud-americanilor.Posesia a fost intr-o masura covarsitoare de partea argentinienilor, in timp ce Islanda s-a multumit sa se apere disciplinat si sa iasa pe contraatac.Messi a avut sansa de a face 2-1 in minutul 64, insa a ratat o lovitura de la 11 metri, iar Islanda a produs prima mare surpriza de la turneul final.In celalalt meci din Grupa D se intalnesc Croatia si Nigeria, de la ora 22:00.

Ultima modificare in data de :2018-06-17

TAGURI: campionat mondial, fotbal, rusia, argentina, messi, islanda, rezumat vide