2018-09-25 16:12

CM 2018: Belgia și Anglia merg mai departe din Grupa G. Avem programul OPTIMILOR

|  23:20

Joi seara s-au disputat ultimele partide din faza grupelor și se cunosc, astfel, echipele calificate în etapa optimilor de finală. Belgia a castigat cu 1-0 intalnirea cu Anglia, in ultima etapa din Grupa G de la Cupa Mondiala 2018.

In urma acestui succes, belgienii acumuleaza maxim de puncte si castiga grupa, urmand a intalni Japonia in optimile de finala ale turneului final din Rusia. De partea cealalta, Anglia termina pe locul doi si va juca in faza urmatoare a competitiei cu Columbia.

Calificate de dinaintea meciului, cele doua nationale au dat impresia in prima repriza ca nu-si doresc primul loc pentru a evita o parte de tabel pe care se afla, printre altele, Brazilia, Franta si Argentina. De altfel, cei doi selectioneri au menajat titulari, iar jocul a lasat mult de dorit. Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Adnan Januzaj, in minutul 51, cu o executie superba din interiorul careului.