2018-09-26 13:57

CM 2018: Brazilia și Elveția merg în OPTIMI din Grupa E. REZUMATE video

|  23:12

Ultimele meciuri ale zilei de miercuri le-au dus pe Brazilia și Elveția în optimile de finală ale Campionatului Mondial de Fotbal din Rusia, primele clasate în Grupa E. Brazilia a învins cu încăpățânare, 2-0 Serbia, iar Elveția a remizat cu Costa Rica, scor 2-2.

In confruntarea cu Serbia, Brazilia a deschis scorul in minutul 36, dupa o pasa lunga finalizata excelent de Paulinho, cu un sut peste portarul Stojkovici.

Sarbii au fost ceva mai periculosi dupa pauza, au ratat doua sanse bune de a marca, dar cei care au inscris au fost tot brazilienii.

In minutul 68, Neymar a batut excelent un corner, iar Thiago Silva a aparut excelent la finalizare si inscris cu o lovitura de cap.

Dupa acest rezultat, Brazilia s-a calificat in optimile de finala, unde va intalni Mexic, pe 2 iulie de la ora 17:00, scrie Ziare.com.

Cealalta optime se va disputa intre Suedia si Elvetia, pe 3 iulie de la ora 17:00.

Clasamentul final al grupei E arata astfel: 1. Brazilia 7 puncte, 2. Elvetia 5 puncte, 3. Serbia 3 puncte, 4. Costa Rica 1 punct.

Ultima modificare in data de :2018-06-27

TAGURI: campionat mondial, fotbal, brazilia, elvetia, grupa e, rezumate video