CM 2018: Brazilia trece ușor de Mexic și se CALIFICĂ în SFERTURI
2018-08-20 19:47

|  19:23

Brazilia a castigat cu 2-0 partida jucata luni cu Mexic, in optimile de finala ale Cupei Mondiale din Rusia. Golurile intalnirii au fost marcate in repriza secunda, de Neymar si Firmino.

Neymar si compania au obtinut o victorie categorica, totusi, chiar daca diferenta a fost de doar doua goluri, iar in prima repriza mexicanii au avut cateva actiuni periculoase la poarta lui Alisson.Dupa pauza, insa, Mexic a fost surclasata la toate capitolele, iar Neymar a deschis scorul la numai 6 minute de la reluarea jocului. Starul lui PSG a punctat din cativa metri, in urma unei centrari excelente a lui Willian.Cea de-a doua reusita a meciului a venit tarziu, in minutul 88, si i-a apartinut lui Roberto Firmino, tot cu o reluare din apropiere, de data aceasta dupa un sut al lui Neymar, respins de Ochoa.O calificare asteptata a Brazilia, care isi asteapta acum adversara din sferturi, Belgia sau Japonia, relatează Ziare.com.

Ultima modificare in data de :2018-07-02

TAGURI: campionat mondial, fotbal, optimi, brazilia, mexic, rezumat video