2018-07-17 18:57

CM 2018: Franța, VICTORIE chinuită cu Australia. Rezumat video

|  15:39

Franta a castigat cu mari emotii meciul cu Australia din Grupa C a Cupei Mondiale, scor 2-1. In celalalt meci din Grupa C se intalnesc tot sâmbătă Peru si Danemarca, de la ora 19:00.

Francezii au inceput in forta si au ratat doua sanse bune prin Mbappe si Griezmann, insa australienii au trecut rapid peste tracul de debut si au devenit tot mai prezenti in joc. Minutul 18 putea aduce deschiderea scorului, insa portarul francezilor, Lloris, a intervenit excelent la o deviere nefericita a lui Tolisso, care a fost aproape de autogol, scrie Ziare.com.Jocul a devenit tot mai echilibrat, iar Franta a deschis scorul in minutul 58 dupa un moment istoric: primul penalti acordat la o Cupa Mondiala dupa arbitraj video.Griezmann a transformat fara emotii, dar bucuria francezilor a fost de scurta durata deoarece in minutul 62 australienii au egalat. Umtiti a comis hent in careu, iar Jedinak a punctat fara emotii.Francezii au trecut totusi in avantaj norocos in minutul 80, dupa ce Pogba a punctat in urma unui set deviat de Behich.

Ultima modificare in data de :2018-06-16

TAGURI: campionat mondial, fotbal, rusia, franta, australia, rezumat video