2018-07-17 18:28

CM 2018: Japonia, VICTORIE la limită în partida cu Columbia. REZUMAT video

|  17:21

Japonia a castigat la limita, scor 2-1, partida disputata marti cu Columbia, in Grupa H a Cupei Mondiale din 2018.

Nici bine n-a inceput partida jucata la Saransk ca niponii au si deschis scorul. In minutul 3, Carlos Sanchez a blocat cu mana un sut trimis de Kagawa, care se indrepta spre poarta goala, iar arbitrul Damir Skomina a aratat punctul cu var, precum si cartonasul rosu fundasului columbian. Acelasi Kagawa a asezat mingea la 11 metri si a transformat fara emotii.Fara James Rodriguez in echipa de start, sud-americanii "au trait" prin ocaziile lui Falcao, insa golul egalizator avea sa fie inscris de Quintero, cu largul concurs al portarului Kawashima.Mijlocasul central a executat pe jos, in minutul 39, o lovitura libera de la marginea careului, iar Kawashima a fost pacalit.Dupa pauza, niponii s-au aruncat in atac, iar eforturile aveau sa fie rasplatite in minutul 73, cand Osako a marcat golul victoriei cu o lovitura de cap dupa un corner executa de Honda.Nici intrarea lui James Rodriguez nu a schimbat soarta meciului, iar Columbia incepe cu stangul Mondialul rusesc. Tot in Grupa H se va mai disputa marti si meciul dintre Polonia si Senegal, relateaza Ziare.com.

Ultima modificare in data de :2018-06-19

LEVST.
19 Iun 2018

Pana la acest punct Monarhiile conduc (victorii pentru Anglia, Belgia, Suedia si acum Japonia..) Ce coincidente!