2018-09-19 19:51

CM 2018: Spania SMULGE cu greu victoria în fața Iranului. REZUMAT video

|  23:17

Spania a reusit sa obtina prima victorie la Cupa Mondiala din acest an, elevii lui Fernando Hierro avand insa multe emotii in duelul cu Iranul. Ibericii s-au impus la limita, scor 1-0, si pot spune ca sunt in grafic in privinta calificarii in optimile de finala.

Prima repriza a fost saraca in ocazii, David Silva fiind omul cu ratarile pentru iberici, insa, per total, iranienii s-au aparat destul de compact si nu au lasat multe spatii.Golul victoriei a fost inscris in minutul 54. Iniesta l-a lansat bine pe Diego Costa in careul advers, atacantul a pivotat foarte bine, numai ca n-a mai apucat sa suteze. Rezaeian, incercand sa degajeze, a sutat balonul in piciorul lui Costa, iar mai departe a fost deviat in plasa.Zece minute mai tarziu, Iranul reusea sa egaleze, numai ca golul a fost anulat dupa cateva secunda, corect, pentru o pozitie de offside.Pe masura ce se scurgeau minutele spaniolii erau tot mai siguri pe ei, insa Taremi ii putea pedepsi aspru daca lovitura lui de cap nu se ducea la cativa centimetri peste transversala.Spania castiga asadar cu mari emotii, ajunge la 4 puncte, iar in ultima etapa a meciurilor din grupe va da peste un Maroc deja eliminat, scrie Ziare.com.

Ultima modificare in data de :2018-06-20