2017-11-23 13:29

CSM București, calificare în sferturile de finală ale Cupei Challenge la volei feminin

|  20:43

CSM București s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Challenge la volei feminin, după victoria cu 15-13 în ''setul de aur'', după 3-1 cu Olympiakos Pireu, în returul optimilor de finală.

Echipa CSM Bucureşti a reușit să își adjudece primele două seturi cu același scor, 25-18. După ce a cedat setul al treilea, cu scorul de 14-25, CSM a revenit şi a câştigat setul al patrulea, cu 25-15, ducând astfel meciul în ''prelungiri'', transmite Agerpres.

De la CSM Bucureşti s-au evidenţiat Roxana Bacșiș, cu 13 puncte, Jasna Majstorovic, 12 p, și Maria Karakașeva, 12 puncte, iar de la oaspeţi Georgia Lamprousi, cu 14 puncte, și Gabriela Țvetanova, 12 puncte.

Următoarea adversară a CSM Bucureşti va fi una dintre echipele germane VC Wiesbaden și Rote Raben Vilsbiburg.

Ultima modificare in data de :2016-01-27

TAGURI: csm, bucuresti, calificare, sferturi, finala, cupa, challenge, volei, feminin