2018-04-24 19:41

Dinamo, învinsă de CS Universitatea Craiova

|  23:05

CS Universitatea Craiova a învins-o pe Dinamo București cu scorul de 2-1 (0-0), luni seara, la Drobeta-Turnu Severin, în ultimul meci din etapa a 12-a a Ligii I de fotbal.

Craiovenii s-au impus prin golurile marcate de Andrei Ivan (55), cu un șut-centrare deviat de Sergiu Hanca, și de Marius Briceag (71), de asemenea, cu un șut-centrare. Pentru Dinamo a înscris Sergiu Hanca (62).

Universitatea a avut și o bară, prin brazilianul Madson (66). Sud-americanul, intrat pe gazon în minutul 56, a părăsit terenul în minutul 75, din cauza unei accidentări.

Echipa din Bănie își păstrează locul al doilea în clasament după această victorie. Pentru Dinamo a fost primul meci cu Adrian Mutu în postura de manager general.

Ultima modificare in data de :2016-10-17

TAGURI: dinamo, universitatea craiova, meci, etapa 12