2017-11-25 00:09

Dinamo, victorie norocoasă cu Petrolul. Clasamentul Ligii 1

|  22:29

În ultimele meciuri ale etapei cu numărul 21, de luni seara, Dinamo a reușit pe muchie de cuțit să obțină trei puncte nesperate în fața celor de la Petrolul PLoiești, iar ASA Târgu Mureș a învins FC Voluntari.

Moussa a deschis scorul în minutul 20 pentru cei de la Petrolul, care au dominat jocul o bună bucată de timp. Repriza a doua a adus dinamoviștilor un cadou nesperat: un autogol al ploieșteanului Tudose în minutul 52, după o fază de joc destul de controversată.

Tot o ocazie controversată, de această dată pentru Petrolul a fost în minutul 69, când Corbu a scos mingea chiar din spațiul porții. Rotariu a adus victoria dinamoviștilor cu un gol superb în minutul 85.

Nou-promovata FC Voluntari se scufunda fara scapare in subsolul clasamentului Ligii 1 dupa o noua infrangere suferita pe teren propriu. Ilfovenii au fost invinsi de ASA Targu Mures, vicecampioana din sezonul trecut, scor 0-2.