2017-11-21 01:03

Echipa lui Costel Gâlcă, înfrângere dramatică în fața Barcelonei

|  23:35

La capătul unei partide de zile mari, echipa pregătită de Costel Gâlcă, Espanyol a primit o dură lovitură cu un scor amețitor din partea rivalei FC Barcelona: 4-1.

Cu un Messi in zi excelenta, Barcelona s-a impus pe teren propriu în mansa tur a duelului din optimile de finala ale Cupei Regelui. Scorul a fost deschis de Espanyol prin Caicedo în minutul 9.

Au urmat apoi patru goluri de vis ale Barcelonei, primele două reușite de Messi în minutele 13 și 44, apoi Pique inscrie simplu, din 4 metri, din centrarea lui Messi, în minutul 49. Ultimul gol a venit în ultimele minute de meci, Neymar stabilind scorul final.

Espanyol a terminat partida doar în nouă jucători pe teren, Diop primind cartonașul roșu după un duel direct cu Suarez în minutul 75, iar Hernan Perez a fost și el eliminat după două cartonașe galbene.

In campionat, pe terenul lui Espanyol, cele doua echipe au terminat la egalitate, scor 0-0.

Ultima modificare in data de :2016-01-06

TAGURI: costel galca, barcelona, espanyol, messi, suarez, neymar, pique