2017-11-17 21:18

VIDEO Espanyol, egal istoric cu FC Barcelona

|  07:48

Echipa antrenata de Costel Galca, Espanyol Barcelona, a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul cu FC Barcelona din etapa a 18-a a campionatului Spaniei, disputat sâmbată seara pe teren propriu.

Antrenorul Barcelonei, Luis Enrique, a laudat jocul prestat de formatia antrenata de Costel Gâlcă, Espanyol, dupa meciul terminat la egalitate sambata seara, scor 0-0.De asemenea, tehnicianul spaniol a precizat ca rezultatul este unul corect si a recunoscut ca adversarii au fost mai buni in prima repriza."E complicat sa castigi contra unei echipe care joaca intotdeauna la limita. E un rezultat corect. Azi, Espanyol s-a descurcat foarte bine.Espanyol a avut un ritm superior in prima parte, a iesit pe teren cu mai multa dorinta. De fiecare data cind se joaca acest derby agresivitatea e logica si normala, nu am nimic de obiectat. Dar e mai dificil sa creezi decat sa distrugi.Espanyol ne-a dejucat constructia si a facut-o bine. Au jucat asa cum ne asteptam. Ne-a fost greu la inceput, in fata unei rivale puternice fizic, dar dupa pauza ne-am impus jocul si ne-am creat destule ocazii. Am avut insa probleme la finalizare", a spus Luis Enrique, scrie Gsp.ro.La randul sau, Galca si-a felicitat jucatorii dupa rezultatul cu FC Barcelona si a spus ca echipa a facut un meci extraordinar si a stat foarte bine in defensiva.

VEZI AICI CELE MAI IMPORTANTE FAZE ALE MECIULUI.

Ultima modificare in data de :2016-01-03

TAGURI: espanyol, barcelona, costel galca