2018-09-22 16:46

EURO 2016: Rezultatele meciurilor de baraj

|  07:01

În cele două partide disputate sâmbătă pentru calificarea la Euro 2016, Ucraina şi Suedia şi-au marcat avantajul în meciurile tur.

Ucraina a dispus de Slovenia pe teren propriu, scor 2-0, in prima mansa a barajului de calificare la EURO 2016, intr-un meci desfasurat la Lvov.

Cele doua goluri au fost marcate de Yarmolenko si Seleznyov, in minutele 23 si 54.

Returul va avea loc marti 17 noiembrie, de la ora 21.45.

În celălalt meci al serii, duelul scandinav, Suedia-Danemarca, suedezii au reuşit să învingă echipa oaspete cu 2-1. Golurile Suediei au fost înscrise de Forsberg 45' şi Ibrahimovici 49' din penalti, în timp ce norvegianul Jorgensen a mai redus din diferenţă în minutul 80.

Până acum, au mai avut loc primele 2 partide din baraje, e vorba de Norvegia - Ungaria 0-1 joi seara si Bosnia - Irlanda 1-1 vineri seara.

Ultima modificare in data de :2015-11-14