Europa League: Viitorul Constanța, EGAL în prima manșă cu Vitesse Arnhem. REZUMAT video
2018-08-15 06:11

|  20:58

Viitorul Constanta a terminat la egalitate, scor 2-2, prima mansa a intalnirii cu Vitesse Arnhem, din turul doi preliminar al Europa League.

Trupa lui Gica Hagi a condus cu 2-0, insa a fost egalata in repriza secunda si a terminat in corzi partida, dupa eliminarea lui Andrei Artean.La Ovidiu, cele doua formatii au oferit o partida palpitanta, cu patru goluri, o eliminare si multime de ocazii.Scorul a fost deschis in finalul primei reprize, cand Dragus a marcat cu capul, dupa o centrare excelenta din partea stanga a lui Houri, intrat in locul accidentatului Matan.La patru minute de la startul partii secunde, acealsi Dragus a dublat avantajul gazdelor, tot cu capul, de data aceasta dupa o centrare spectaculoasa a lui Achim.Batavii au redus din diferenta peste 5 minute, prin Matavz, de asemenea cu o lovitura de cap.Iar ultimul gol al meciului a fost, cum altfel, tot cu capul. Linssen a egalat in minutul 77, profitand de o greseala la marcaj a lui Lima.Pe final, nou-intratul Artean, adus vara aceasta de la Timisoara, a intrat cu talpa asupra unui adversar si a fost trimis direct la cabine, relatează Ziare.com.Mansa retur e programata saptamana viitoare, in Olanda.

Ultima modificare in data de :2018-07-26

TAGURI: viitorul constanta, europa league, vitesse arnhem