2018-12-14 20:03

FCSB părăsește ÎN GENUNCHI Liga Campionilor. Vezi GOLURILE meciului cu Sporting Lisabona

|  23:38

Visul steliștilor în Liga Campionilor a luat sfârșit, miercuri seara, pe Arena Națională după ce Sporting Lisabona a câștigat cu 5-1 meciul retur de calificare în grupele competiției. FCSB merge acum în grupele Europa League.

FCSB a început meciul condusă cu 1-0 de Sporting. Seydou Doumbia a marcat în minutul 13 din apropiere, după o fază fixă.

În minutul 21, speranțele steliștilor s-au reaprins. Alibec a recuperat o minge în terenul advers, a pătruns și a tras la poartă, Rui Patricio a respins în față, iar Junior Morais a trimis simplu în poartă.

Repriza a doua a debutat cu un nou gol marcat de oaspeți: eroare mare pe axul central al apărării lui FCSB. Acuna marchează după o ieșire neinspirată a lui Niță. În minutul 64, Sporting a mărit diferența de goluri printr-o reușită a lui Gelson Martins.

Coșmarul steliștilor s-a adâncit în minutul 75, prin cel de-al patrulea gol al portughezilor marcat de olandezul Bas Dost, servit excelent pe Gelson Martins.

Rodrigo Batalla a marcat al cincilea gol al oaspeţilor (88).

Ultima modificare in data de :2017-08-23

TAGURI: liga campionilor, fcsb, steaua, sporting lisabona