2017-11-25 00:16

Francezul Gael Monfils, pentru prima dată în sferturi la Australian Open

|  09:41

Jucătorul francez de tenis Gael Monfils s-a calificat pentru prima dată în sferturile de finală ale turneului Australian Open, primul Grand Slam al anului, după ce l-a învins pe rusul Andrei Kuznețov, numărul 74 mondial, cu scorul de 7-5, 3-6, 6-3, 7-6 (7/4).

În această fază a competiţiei, Gael Monfils va juca împotriva învingătorului din partida Stan Wawrinka (al patrulea favorit) - Milos Raonic (cap de serie numărul 13).

Francezul Gael Monfils a avut nevoie de 2 ore și 37 de minute de joc pentru a-l învinge pe rusul Andrei Kuznețov.

Până în această fază turneului Australian Open, Gael Monfils a trecut de Yuichi Sugita (124 ATP), Nicolas Mahut (63 ATP) și Stéphane Robert (225 ATP).

Ultima modificare in data de :2016-01-25

Cum ne pot LUNGI viața activitățile CASNICE Acum 2 ore | (0)