2016-12-08 10:05

GERMANIA. Fair-play după o accidentare groaznică

|  18:16

Gest inedit în liga a doua germană, unde ultimele 10minute ale unui meci nu s-au mai disputat după ce un fotbalist de la oaspeţi asuferit o comoţie cerebrală şi a fost transportat de urgenţă la spital. Înminutul 80 al întâlnirii dintre Energie Cottbus, echipa lui Emil Jula, şi VfLOsnabruck, atacantul norvegian Flamur Kastrati a fost lovit în cap de unadversar la un duel în careul gazdelor, căzând ca secerat. Fotbalistul a avutnevoie de 12 minute de îngrijiri medicale, după care a fost transportat deurgenţă la spital. Cum scorul cu greu mai putea fi întors deoarece Energieconducea cu 2-0, jucătorii celor două echipe au decis să paseze între ei pânăla finalul meciului în semn de solidaritate pentru Kastrati. Medicii au anunţatcă viaţa fotbalistului nu este în pericol, dar îl vor ţine sub observaţiecâteva zile.

Ultima modificare in data de :639240-06-27