2018-09-22 16:08

Gimnasta Larisa Iordache, medalie de aur la Turneul Memorial Artur Gander din Elveţia

|  09:06

Gimnasta română Larisa Iordache a câştigat, miercuri seară, medalia de aur la Turneul Memorial "Artur Gander" din Elveţia, în timp ce Diana Bulimar a cucerit medalia de bronz.

Larisa Iordache a obţinut un punctaj total de 43,500 puncte, iar Diana Bulimar a avut 41.400 puncte, ea fiind pe locul al treilea, potrivit Mediafax.

În ceea ce priveşte competiţia masculină, Marius Berbecar a încheiat pe locul 11 (50,750) din 12 participanţi.

Cei trei gimnaşti români au plecat în Elveţia direct de la Campionatele Mondiale de la Glasgow. La CM, Larisa Iordache a obţinut medalia de bronz la individual-compus.

Ultima modificare in data de :2015-11-05

TAGURI: gimnasta, larisa iordache, medalie, aur, turneu, memorial, artur gander, elvetia