2016-12-05 20:50

Hagi şi Bölöni sunt la pământ!

|  18:36
Gheorghe Hagi a pierdut iar, asta nu mai e o noutate.Înfrângerea din ultimele minute din deplasarea de la Ankaragucu îi va fi fatală“Regelui”.Galata a condus de două ori, însă a pierdut cu 3-2 înfinal, iar soarta antrenorului nu are cum să mai fie alta după ce başkaniiturci s-au abţinut cu greu să nu îl dea afară în ultimul timp. După acest eşec,Cim Bom Bom a căzut pe locul 11 în clasament, la 24 de puncte de liderulTrabzonspor. În Franţa, Ladislau Bölöni se apropie cu Lens de retrogradare înLigue 2. Înfrângerea de acasă cu Toulouse, scor 0-1, a dinamitat situaţia lagruparea franceză. Preşedintele lui Lens, Gervais Martel, nu mai are răbdare cutehnicianul român, căruia i-a transmis un mesaj pe cât de direct, pe atât de macabru:“Amjucat ca nişte bătrânei. La dracu’, trebuie să ne trezim. Suntem în groapă, sub noi este sicriul”. După 27 de etape în Ligue, Lens se află pepenultimul loc în clasament, cu 25 de puncte. În campionatul Rusiei, DanPetrescu pleca cu vise mari, însă debutul a fostunul cu stângul pentru Kuban. Şi chiar dacă adversarul a fost unul “tare”, Rubin Kazan, câştigătoarea campionatului în2008 şi 2009, trupa tehnicianului român a cedat categoric acasă,scor 0-2, într-un meci în care Dacian Varga a început titular, Lacina Traore aintrat în repriza secundă, iar Gigel Bucur a rămas pe banca de rezerve. Ambelegoluri au venit în repriza secundă, ultimul din penalty, în minutul 88.

Ultima modificare in data de :639240-06-15