2017-12-18 10:42

Handbal: România, calificată în optimile Campionatului Mondial

|  21:15

Echipa nationala de handbal a Romaniei a pierdut al treilea meci consecutiv la Campionatul Mondial din Danemarca, ultimul din faza grupelor, scor 27-30, cu Rusia.

Jucatoarele noastre s-au aflat buna parte din prima repriza la conducerea jocului si in avantaj pe tabela de scor, insa la jumatatea meciului erau conduse cu 17-16, scrie Ziare.com.Dupa un sfert din meci, romancele conduceau cu 3 goluri in fata rusoaicelor, insa acestea au apasat pe acceleratie si au reusit sa intoarca scorul.In repriza a doua, "tricolorele" au refacut diferenta maxima din acest meci, in minutul 37, insa de atunci au cazut constant, urmand minute bune in care doar Rusia a marcat, conducand la un moment dat la 4 goluri distanta.

Ultima modificare in data de :2015-12-11

TAGURI: handbal, norvegia, campionat mondial, rusia