2018-11-22 12:56

HANDBAL: România, o nouă victorie la Campionatul Mondial

|  20:24

"Tricolorele" au reusit sa treaca de reprezentativa Kazahstanului cu scorul de 36-20 prin cea de-a doua victorie de la Campionatul Mondial din Danemarca.

Romania a inceput destul de slab intalnirea de luni seara, permitand unei adversare destul de modesta sa controleze jocul in primul sfert de ora.Abia din a doua jumatate a primei reprize jucatoarele noastre au inceput sa joace la un nivel ridicat, distantandu-se pe tabela si intrand la pauza cu un avantaj de sase goluri. Nationala noastra s-a impus in cele din urma cu scorul de 36-20, obtinand a doua victorie din tot atatea meciuri la Campionatul Mondial.Urmatorul meci al Romaniei de la Campionatul Mondial va avea loc marti seara, de la ora 19:15, cand jucatoarele noastre vor trebui să înfrunte Spania.

Ultima modificare in data de :2015-12-08

TAGURI: campionat mondial, handbal, victorie, kazahstan