2017-11-25 00:24

Horia Tecău, ELIMINAT în sferturile de dublu ale turneului Australian Open

|  09:17

Jucătorul român de tenis Horia Tecău și olandezul Jean-Julien Rojer, principalii favoriți, au fost eliminaţi în sferturile turneului Australian Open, primul Grand Slam al anului, ei fiind învinşi de francezii Adrian Mannarino/Lucas Pouille, cu scorul de 7-6 (5), 6-7 (2), 6-4.

Horia Tecău și Jean Julien Rojer au pierdut partida după două ore și 18 minute de joc.

Pentru participarea până în această fază a turneului, Horia Tecău și Jean-Julien Rojer vor primi 80.000 dolari australieni și 360 de puncte ATP.

Horia Tecău mai este calificat în sferturile probei de dublu mixt, alături de Coco Vandeweghe (SUA), transmite Agerpres.

Ultima modificare in data de :2016-01-26