2016-12-04 06:05

Înfrângere pentru Chivu şi Alibec

|  16:32
Inter a pierdut cel de-al doilea amical din această vară, 2-3 cu Panathinaikos,meci ce a avut loc la Toronto, Canada. Rafa Benitez a mizat pe românii CristianChivu şi Denis Alibec pentru testul cu grecii, dar în echipa de start şi-aufăcut loc şi mai mulţi jucători care nu prind de obicei primul „11”. Chivu afost introdus pe teren de la începutul partidei şi a jucat până în minutul 62,atunci când a fost schimbat cu Muntari. De cealaltă parte, Denis Alibec l-aînlocuit pe camerunezul Samuel Eto’o la finalul primei reprize, dar a stat peteren doar până în minutul 73, când în locul său Benitez l-a băgat pe Santon.Grecii de la Panathinaikos au marcat de trei ori în prima repriză, dublă Cisse(12, 22) şi Leto (40), în timp ce de la Inter a reuşit să înscrie Eto’o (32).După pauză şi-au făcut apariţia pe teren mai multe dintre vedetele italienilor,dar efectul pe tabela de marcaj nu a fost cel scontat. Interiştii nu au maiînscris decât o dată, printr-un puşti de doar 18 ani, Coutinho (85), dar aufost aproape să obţină egalul, Diego Milito ratând incredibil din doar 6 metripe finalul jocului. În primul meci de pregătire din America de Nord, InterMilano a trecut de Manchester City, scor 3-0.

Ultima modificare in data de :638939-02-16