2016-12-09 11:54

Intraţi rău la apă

|  13:40

Plecată cu gânduri măreţe la Campionatul Mondial de Polo, naţionala României este ciuca bătăilor la competiţia organizată în Olanda. Trei meciuri, trei înfrângeri pentru tricolorii antrenaţi de ungurul Istvan Kovac.

După ce au pierdut cu Spania şi cu Croaţia, românii au cedat şi în faţa reprezentativei Muntenegrului, campioană europeană în 2008. Totul s-a decis în prima repriză, atunci când adversarul s-a desprins pe tabelă, 5-2. În celelalte două reprize, ai noştri au echilibrat partida, însă fără nici un rezultat, scor final 8-11. România rămâne astfel fără nici un punct în grupa B, cu şanse destul de mici să mai prindă măcar penultimul loc.

Obiectivul tricolorilor este locul 9 la aceast , poziţie ce le asigură participarea la turneul preolimpic de la Edmonton, însă pentru asta au nevoie de cel puţin o victorie în meciurile pentru locurile 9-12. Poloiştii români mai au de disputat două jocuri în grupă, cu Serbia (sâmbătă, ora 14.00) şi cu Germania.

TAGURI: Polo, romania, cm, apa

România, pe locul doi în Europa din cauza contrafacerilor și pirateriei In Uniunea Europeana se pierd in fiecare an 368 de miliarde lei si 790 000 de locuri de munca din... 05 Dec 2016 | (0)
Tragere la sorţi a grupelor EuroBasket 2017. România, în ultima urnă valorică Componenţii naţionalei de baschet masculin a României vor avea emoţii astăzi, deoarece la... 21 Noi 2016 | (0)