2016-12-11 04:39

ITALIA. Săptămână neagră pentru Cristi Chivu

|  14:37

Toate obiectivele sportive ale căpitanului naţionaleiCristi Chivu s-au dat peste cap în numai o săptămână. După ce a ratat meciul cuBosnia din cauza unei accidentări, iar prima reprezentativă mai are şanse infimede calificare la EURO 2012, fundaşul a revenit şi a fost titular în marele Derby della Madonnina, Milan - Inter,aproape decisiv în lupta pentru titlu. Din păcate, românul a fost eliminat în minutul 54, la scorul de 1-0 înfavoarea gazdelor, pentru un fault din postură de ultim apărător. Ulterior,diavolii milanezi au mai marcat de două ori, prin Pato (62), cel care şideschisese scorul, şi Cassano, din penalty. Milan, graţie succesului obţinut, şi-aconsolidat prima poziţie, iar cu 7 etape înainte de final are 5 puncte avansfaţă de Inter, fiind foarte aproape de a câştiga primul titlu după o pauză deşapte ani. În altă ordine de idei, ŞtefanRadu, care a fost suspendat pentru Napoli - Lazio, trece prin momente greledupă ce tatăl său a decedat în weekend la vârsta de 52 de ani.

Ultima modificare in data de :639243-04-22