2018-12-16 19:52

LIGA 1: Liderii de la Astra Giurgiu i-au spulberat Viitorul lui Hagi

|  23:39

Astra Giurgiu a reusit sa obtina o victorie mare si meritata, vineri seara, in deplasare cu formatia lui Gica Hagi.

Viitorul Constanta a pierdut meciul cu scorul de 2-1, dupa ce echipa lui Marius Sumudica a fost condusa cu 1-0.

Scorul a fost deschis de jucătorul Viitorului Florin Tănase în minutul 30, după care Daniel Niculae şi-a luat revanşa pentru o ratare de mai devreme. Golurile Astrei au fost marcate, aşadar, de Daniel Niculae în minutul 60 şi de De Amorim la finalul meciului.

Viitorul pierde astfel primul meci pe teren propriu si rateza sansa de a urca pe primul loc. Astra se distanteaza la patru puncte de echipa lui Gica Hagi, reusind sa acumuleze 36 de puncte, cu 9 etape inainte de finalul sezonului regulat.

Ultima modificare in data de :2015-11-07

TAGURI: astra giurgiu, viitorul, hagi, sumudica