2018-09-21 23:30

LIGA 2: Rapid, lider în clasament după o nouă victorie

|  22:53

Dupa o prima repriza stearsa, giulestenii au rezolvat meciul imediat dupa pauză: Ceahlăul - Rapid 0-2.

Confruntarea dintre cele doua foste echipe de Liga 1 a fost castigat de catre giulesteni, cu 2-0, care astfel au revenit pe primul loc al primei serii.

Dupa o prima repriza in care nemtenilor le-au fost anulate doua goluri, bucurestenii au reusit sa marcheze de doua ori imediat dupa reluare si sa rezolve problema jocului.

Iulian Popa il surprinde iesit pe portarul Barna si deschide scorul, in minutul 46, cu un sut de la 20 metri.

Giulestenii se desprind, dupa reusita unuia dintre jucatorii intrati la pauza. Jeslinek a marcat din interiorul careului, dupa o pasa primita de pe partea stanga.

Echipa lui Dan Alexa isi pastreaza practic avansul de trei puncte in fata urmaritoarelor Calarasi si Clinceni, in timp ce Ceahlaul ramane „lanterna rosie” a seriei.

Ultima modificare in data de :2015-11-25

TAGURI: liga 2, rapid, ceahlaul, clasament liga 2