2017-11-22 23:55

Liverpool, meci spectaculos în Premier League

|  17:19

Liverpool a câștigat în ultimele minute de meci, cu 5-4 pe terenul lui Norwich, după un meci de-a dreptul fabulos, plin cu răsturnari de situatie.

Norwich a condus cu 3-1 pana in minutul 55, Liverpool a reusit sa preia conducerea cu un sfert de ora inainte de final, iar prelungirile au fost de infarct, scrie Ziare.com.

Bassong a egalat in minutul 90+3 dupa o degajare a portarului, iar camerele de filmat l-au surprins pe Jurgen Klopp cum injura furios pe margine.

"Cormoranii" nu s-au lasat insa, iar in minutul 90+5 Lallana a adus golul unei victorii din ceea ce poate fi cel mai frumos meci al deceniului.

Golurile lui Norwich in acest meci au fost marcate de Mbokani (29< Naismith (41), Hoolahan (54) si Bassong (93), in timp ce pentru Liverpool au punctat Firmino (18 si 63), Henderson (55), Milner (75) si Lallana (95).

Dupa acest rezultat, Liverpool urca pe locul 7, cu 34 de puncte.

Ultima modificare in data de :2016-01-23

TAGURI: premier league, liverpool, norwich