2017-11-24 22:34

Marica, primul gol pentru roș-albaștri. Steaua-Sturm Graz: 1-0

|  21:38

În cel de-al treilea meci de pregătire disputat în cantonamentul din Antalya, Steaua a învins formația austriacă Sturm Gaz cu scorul de 1-0. Marica a marcat primul său gol în tricoul roș-albaștrilor.

Ros-albastrii au dominat partida, iar in minutul 15 Marica a cazut in careul advers, arbitrul acordand destul de usor lovitura de la 11 metri. Cel mai bun jucator stelist in prima repriza, Hamroun, a ratat insa penaltiul, trimitand peste poarta.Jucatorii lui Reghecampf au facut si cateva greseli, cel mai adesea prin Papp sau Muniru, insa Nitu in prima repriza si Cojocaru in cea de-a doua au reusit sa mentina poarta intacta. Bawab a avut cateva ocazii importante, in timp ce tanarul jucator venit de la Ceahlăul a reusit sa paseze decisiv pentru Marica, la doar un minut dupa ce a intrat pe teren. Fostul atacant al lui Schalke 04 a marcat cu un sut din prima, dupa o mare eroare a portarului advers, mingea trecand pe sub acesta.Partida s-a incheiat cu ocazii de ambele parti, insa tabela a ramas neschimbata pana la final. Steaua inregistreaza astfel a doua victorie din trei partide de pregatire si ramane neinvinsa de la revenirea lui Reghecampf.Iata programul urmatoarelor partide amicale ale campioanei:31 ianuarie: Steaua - Ludogoret (Bulgaria)4 februarie: Steaua - Djurgarden (Suedia)6 februarie: Steaua - Trencin (Slovacia)

Ultima modificare in data de :2016-01-29

TAGURI: marica, steaua, sturm graz, reghecampf