2018-11-15 10:29

România – Serbia, scor final 0 - 0, în liga Naţiunilor. TAMAȘ a luat cartonaș ROȘU, Serbia ratează PENALTY

|  16:10

Meciul dintre reprezentativele României şi Serbiei, contând pentru grupa 4 a seriei C a Ligii Naţiunilor, a început, pe Arena Naţională.

În minutul 44, Gabriel Tamaş a fost eliminat pentru o intrare periculoasă, cu piciorul ridicat, la Gacinovici. Arbitrul a dictat eliminare pentru Tamaş şi penalti pentru Serbia. Lovitura de la 11 metri s fost ratată de Tadici, în minutul 45+1.

În minutul 85, Mitrovici a trimis mingea în poarta apărată de Tătăruşanu, dar se afla în poziţie de ofsaid când a preluat balonul.

PRO TV transmite, duminică, de la ora 16:00, ROMANIA SERBIA.

PAUZĂ ROMANIA - SERBIA 0-0

45+1' - Tadic trage peste poartă de la 11 metri!

44' - Tamaş este eliminat după ce îl loveşte în cap cu piciorul pe Gacinovic. Se dictează penalty!

35' - Drăguș driblează scurt un adversar și șutează la poartă, dar mingea e deviată în corner

28' - R. Marin execută o lovitură liberă de la 25 de metri, iar Rajkovic respinge cu greutate în corner

19' - gafă a lui Tamaş, Mitrovic scapă singur, dar trage pe lângă poartă

10' - Stanciu șutează slab de la 20 de metri

2' - partida este întreruptă pentru două minute din cauza petardelor şi fumigenelor aruncate de fanii români la una dintre peluze

1' - a început meciul ROMANIA - SERBIA. Aproape 48.000 de spectatori sunt prezenţi pe Arena Naţională

Cele două echipe evoluează în următoarele formule:

România: 12. Tătăruşanu – 6. Manea, 4. Tamaş, 22. Săpunaru-cpt., 3. Toşca – 5. Băluţă, 18. Marin – 10. Maxim, 23. Stanciu, 21. Drăguş – 19. Ţucudean. Selecţioner: Cosmin Contra

Serbia: 12. Rajković – 2. Rukavina, 4. Milenković, 13. Veljković, 3. Rodić – 19. Lukić, 6. Maksimović – 14. Gaćinović, 10. Tadić-cpt., 18. Radonjić – 9. Mitrović. Selecţioner: Mladen Krstajić

Partida este arbitrată de olandezul Kevin Blom, ajutat de Rob van de Ven şi Charles Schaap, asistenţii adiţionali Allard Lindhout şi Siemen Mulder şi rezerva Bas van Dongen.

Înaintea acestui joc, Serbia conduce în clasamentul grupei, cu 7 puncte, urmată de România – 5 puncte, Muntenegru – 4 puncte şi Lituania – niciun punct.

Duminică se dispută şi partida Lituania – Muntenegru, de la ora 21.45.

Ultima modificare in data de :2018-10-14

TAGURI: romania serbia, liga natiunilor,