2016-12-07 20:31

SPORT


Meciuri, rezultate, clasamente...

 |  18:14

FOTBAL, Liga a II-a

Seria I:

AstraII – Delta Tulcea 2-0

SteauaII – FC Snagov 4-2

GloriaBuzău – Viitorul Constanţa 2-0

SăgeataStejaru – FC Botoşani 4-0

Dinamo– Ceahlăul 1-2

DunăreaGalaţi – Juventus Bucureşti 4-0

ConcordiaChiajna – Farul 1-0

CFBrăila – CS Otopeni 1-1

Clasament:1. Ceahlăul 27p 2. Săgeata Năvodari 25p 3. Concordia 24p

Seria a II-a

ACSMU Poli Iaşi – FC Silvania 2-0

CSMRâmnicu Vâlcea – UTA Arad 4-2

FCBihor – FC Argeş 1-0

ACUArad – Mureşul Deva 1-1

ArieşulTurda – Gaz Metan CFR Craiova 2-2

CSMioveni – ALRO Slatina 2-1

VoinţaSibiu – Petrolul 1-0

Clasament:1. Dacia Mioveni 21p 2. Voinţa Sibiu 20p 3. Petrolul 19p

HANDBAL

Liga Naţionalăfeminină, etapa a 8-a

SCMU Craiova - HC Zalău 24-22

UniversitateaReşiţa - U Jolidon Cluj 25-34

HCMŞtiinţa Baia Mare - HCM Roman 27-24

RulmentulBraşov - CSM Bucureşti 34-39

Oltchim- Dunărea Brăila 38-21

TomisConstanţa - HC Oţelul Galaţi 29-20

CSMCetate Deva - HCM Buzău (s-a disputat după închiderea ediţiei)

Clasament:1. Oltchim 16p 2. U Jolidon Cluj 13p 3. CSM Bucureşti 13p

Liga Naţionalămasculină, etapa a 8-a

BucovinaSuceava - CSM Bucureşti 40-33

HCMConstanţa - UCM Reşiţa 21-21

SteauaBucureşti - Dedeman Bacău 24-25

CSMOradea - CSM Satu Mare 26-26

EnergiaTârgu-Jiu - Poli Timişoara 28-22

DinamoBraşov - Ştiinţa Baia Mare 22-20

UTransilvania Cluj - HC Odorhei 27-32

Clasament:1. HC Odorhei 14p. 2. Energia Târgu-Jiu 14p 3. UCM Reşiţa 13p

BASCHET

Divizia A masculină, etapa a 9-a

Energia Rovinari – SCM Craiova 84-56

BC Târgu-Mureş – Perla Harghitei Miercurea Ciuc 97-81

Gaz Metan Mediaş – U Mobitelco Cluj Napoca 86-79

CSU Municipal Braşov – CSU Atlassib Sibiu 66-98

BC Timişoara – BCM U Piteşti 60-71

Municipal Bucureşti – Politehnica Iaşi 103-73

Municipal Oradea – CSU Ploieşti (azi ora 18:00)

CS Otopeni – Steaua Turabo (s-a disputat după închidereaediţiei)

Clasament: 1. BC Târgu-Mureş 16p 2. Gaz Metan Mediaş 15p3. Energia Rovinari 15p

Divizia A feminină

Seria Sud-Est, etapa a 7-a

Olimpia Bucureşti – Sportul Studenţesc 79-66

BC Galatica Braşov – Rapid Bucureşti 69-95

Politehnica Iaşi – SCM Craiova 57-76

BC Alexandria a stat.

Clasament: 1. BC Alexandria 12p 2. SCM Craiova 11p 3.Galactica Braşov 9p

Seria Nord-Vest, etapa a 7-a

CSU LPS Iaşi – CSM Oradea 63-46

Municipal Satu Mare – ICIM Arad 56-62

Universitatea Cluj – BCM Bega Timişoara 62-85

BC Sepsi Sfântu Gheorghe a stat.

Clasament: 1. ICIM Arad 12p 2. BC Sepsi 11p 3. MunicipalSatu Mare 10p


Aparut in:

Ultima modificare in data de :638948-09-23



Comenteaza pe facebook




Comenteaza pe site

Adauga un comentariu

Random image