2016-12-11 10:22

Messi s-a “rupt” la derbyul cu Atletico Madrid

|  18:28
Atacantul argentinian al formaţiei FC Barcelona,Lionel Messi, s-a accidentat grav în meciul câştigat în deplasare, scor 2-1, cuAtletico Madrid. Fotbalistul a suferit o întindere de ligamente la gleznadreaptă şi, conform diagnosticului iniţial al medicilor campioanei Spaniei, elva lipsi minimum două săptămâni.” A fost exclusă ipoteza unei fracturi, vomface alte investigaţii care să ne ofere detalii referitoare la problema luiMessi. Imaginile oferite de televiziune vorbesc de la sine. Nu doar Cristiano Ronaldode la Real Madrid trebuie protejat. Arbitrii trebuie să îi protejeze pe toţijucătorii”, a declarat Josep Guardiola. În meciul de la Madrid, Messi a părăsitgazonul pe targă, după ce a fost faultat, în prelungirile partidei, de TomasUjfalusi. Fundaşul avea deja cartonaş galben, însă a fost eliminat directpentru această intervenţie, în minutul 90+2. La finalul partidei, cehul a fostla vestiare pentru a-i cere scuze lui Messi.

Ultima modificare in data de :638942-10-21