2017-11-23 02:09

Monica Niculescu, în turul secund al turneului de la Washington după ce a învins-o pe Lara Arruabarrena

|  10:24

Jucătoarea română de tenis Monica Niculescu, locul 39 WTA, s-a calificat în turul secund al turneului de la Washington, după ce a învins-o pe sportiva spaniolă Lara Arruabarrena, locul 73 WTA, cu scorul de 7-5, 6-4.

Turneul de la Washington este dotat cu premii în valoare totală de 250.000 de dolari.

Monica Niculescu a învins-o pe Lara Arruabarrena în două ore şi patru minute de joc.

În turul doi al turneului de la Washington, românca o va întâlni în premieră pe Lauren Davis, locul 85 WTA.

Pentru calificarea în această fază a competiţiei, Monica Niculescu este recompensată cu un premiu de 3.420 de dolari şi cu 30 de puncte WTA.

Ultima modificare in data de :2015-08-04