2016-12-04 20:24

Mutu nu s-a mai bătut în van

|  18:11

Deaceastă dată nu cu ospătarii, ci cu defensiva lui Chievo, în partida de ieridin etapa a 10-a din Serie A. Folosit încă din primul minut de SinişaMihajlovic, Adrian Mutu a fost cel mai periculos jucător al formaţiei viola,iar după ce a ratat mai multe ocazii de poartă, cea mai mare în minutul 71, acontribuit decisiv pentru Cerci la unicul gol al întâlnirii, din minutul 80. Afost doar al doilea meci al internaţionalului român după ce şi-a ispăşitsuspendarea de 9 luni, săptămâna trecută fiind de asemenea integralist îndeplasarea de la Catania. La Chievo a fost titular fostul jucător al Stelei,Cyrril Thereau, achiziţionat în vară de la Charleroi. În altă ordine de idei,Cristi Chivu a jucat tot meciul pe care Inter l-a terminat la egalitate, scor1-1, cu Brescia, iar formaţia pregătită de Rafa Benitez se îndepărtează tot maimult de liderul Lazio.

Ultima modificare in data de :638948-09-23