2018-07-17 12:52

Naţionala României, victorie zdrobitoare în faţa Armeniei, scor 5-0

|  21:18

Naţionala României a învins sâmbătă seara, în deplasare, reprezentativa Armeniei, cu scorul de 5-0, în preliminariile Cupei Mondiale, aceasta fiind cea mai categorică victorie obținută de tricolori în ultimii 14 ani la meciurile disputate în deplasare, potrivit digisport.ro.

Bogdan Stancu a deschis scorul după ce Malakyan a scos cu mâna de pe linia porţii. Mijlocaşul armean a fost eliminat, arbitrul a acordat penalty, iar Stancu a marcat.

Stanciu i-a dat o pasă excelentă lui Adi Popa, care a înscris golul cu numărul doi.

De asemenea, Stanciu i-a pasat şi lui Răzvan Marin, care a marcat primul gol la echipa naţională.

După ce a dat două pase de gol, Nicolae Stanciu a înscris în minutul 29 golul numărul patru.

Scorul final al partidei a fost stabilit de Chipciu, care a marcat pentru 5-0.

Este pentru prima dată în istoria meciurilor oficiale când naţionala României a înscris de trei ori în primele 15 minute.

Pe 11 octombrie, naţionala României va juca împotriva reprezentativei din Kazahstan.

Ultima modificare in data de :2016-10-09

TAGURI: nationala, romania, victorie, zdrobitoare, armenia, scor, 5, 0